Pasażer Polregio Wydarzenia

Wzrosną ceny biletów kolejowych w Małopolsce

Wzrosną ceny biletów dla pasażerów pociągów podróżujących po terenie województwa małopolskiego. Nowy cennik obowiązywać będzie od 2 sierpnia w pociągach POLREGIO, Kolei Małopolskich oraz Kolei Śląskich.

Fot. Małopolska.pl

Jak tłumaczą przewoźnicy, wprowadzenie nowego cennika biletów to reakcja na wzrost kosztów wynikających z rozwoju oferty przewozowej, a także koniecznością sfinansowania kolejnych inwestycji w zakup nowego taboru kolejowego przeznaczonego do obsługi połączeń kolejowych.

– Już niebawem Pasażerowie będą mogli skorzystać z przejazdów nowymi pojazdami ELF 2, natomiast w niedalekiej przyszłości Województwo Małopolskie będzie miało do dyspozycji także nowe pociągi IMPULS 2. Pozwoli to na sukcesywne uruchamianie nowych połączeń i poszerzanie oferty przewozowej, co umożliwi Pasażerom wygodny i szybki dojazd do pracy czy szkoły – informuje POLREGIO.

 

Jak przedstawiać się będzie nowy cennik? Ceny biletów wzrosną średnio o 10 proc. w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł w przypadku biletów okresowych.

– Należy podkreślić, że mimo podwyżki, ceny biletów w ramach ofert specjalnych będą w dalszym ciągu niższe od cen dostępnych w taryfie podstawowej przewoźników. Oferta cenowa przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko, na podstawie biletów jednorazowych, pozostaje bez zmian – czytamy na oficjalnej stronie POLREGIO.