global Wydarzenia

Wzrost taryfy na przewozy kolejowe w Białorusi

Białoruskie Ministerstwo Regulacji Antymonopolowych i Handlu wydało oświadczenie, w którym poinformowało o wzroście taryfy za przewozy kolejowe w kraju. Podwyżka za przewóz towarów wyniesie od 15 do 55%, w zależności od przewożonych artykułów i surowców. Pod uwagę będą brane takie parametry jak odległość, załadunek i waga przewożonego ładunku.

Ministerstwo zwraca uwagę, że Koleje Białoruskie mogą udzielać indywidualnych zniżek przewoźnikom. Ważnym czynnikiem jest jednak wykonalność ekonomiczna.

Na Białorusi wzrosły również taryfy za przewóz pasażerów pociągami linii miejskich, regionalnych i międzynarodowych.

W ramach podwyższonych taryf pasażerowie komunikacji miejskiej na Białorusi zapłacą o 24 kopiejki więcej (ok. 2,5 UAH, ok. 15 gr zł) w jednej strefie taryfowej oraz o 31 kopiejek (3,3 UAH, ok. 18 gr zł) w ramach dwóch stref taryfowych. Cena biletu w pociągu regionalnych z Mińska do Mołodeczna wzrośnie o 41 kopiejek (4,35 UAH, ok. 24 gr zł). Ceny biletów pociągów linii międzyregionalnych wzrosną zarówno w klasie ekonomicznej, jak i biznesowej. Podróż pociągiem pierwszej klasy z Mińska do Homla zdrożeje o 4,44 rubla (47 UAH, ok. 26 gr zł).

Koleje Rosyjskie również planują trzykrotne podwyżki taryf w ciągu roku.

Dodaj komentarz