global Przewozy towarowe Wydarzenia

Z Białorusi przez Ukrainę do Polski. Koleje Białoruskie uruchomiły nową trasę przewozu towarów

Koleje Białoruskie uruchomiły nową trasę kolejową dla przewozu towarów na linii BiałoruśPolska. Poprowadzona została przez Ukrainę, by wykorzystać możliwości linii szerokotorowej PKP LHS i uniknąć zmiany rozstawu wagonów.

Fot. ilustracyjne

Pierwszy pociąg z 30 wagonami wypełnionych drzewnymi zrębkami wyjechał ze stacji Borysów w obwodzie mińskim 14 października. Transport zorganizowany został przy udziale Kolei Ukraińskich oraz strony polskiej – PKP LHS.

Do transportu wykorzystane zostały specjalistyczne wagony o zwiększonej pojemności, przystosowane do przewozu wiórów.

Przewóz towarów na linii BiałoruśPolska wpisuje się w strategię Kolei Białoruskich, której celem jest praca nad zróżnicowaniem tras dostaw produktów krajowych na zagraniczne rynki zbytu.

Dzięki organizacji transportu jednym składem, przewóz zrealizowany został w krótszym czasie. Dzięki pośrednictwu LHS na terenie Polski nie było konieczności przeładunków na stacjach granicznych do wagonów o rozstawie zachodnioeuropejskim.

Jak czytamy w komunikacie Kolei Białoruskich, udostępnienie nowego rodzaju transportu na trasie ma pomóc białoruskim spedytorom w budowaniu logistyki dostaw produktów do Polski – jej południowo i południowo-wschodniej części.

Dodaj komentarz