global Przewozy towarowe Wydarzenia

Z Białorusi przez Ukrainę do Polski. Koleje Białoruskie uruchomiły nową trasę przewozu towarów

Koleje Białoruskie uruchomiły nową trasę kolejową dla przewozu towarów na linii Białoruś – Polska. Poprowadzona została przez Ukrainę, by wykorzystać możliwości linii szerokotorowej PKP LHS i uniknąć zmiany rozstawu wagonów.

Fot. ilustracyjne

Pierwszy pociąg z 30 wagonami wypełnionych drzewnymi zrębkami wyjechał ze stacji Borysów w obwodzie mińskim 14 października. Transport zorganizowany został przy udziale Kolei Ukraińskich oraz strony polskiej – PKP LHS.

Do transportu wykorzystane zostały specjalistyczne wagony o zwiększonej pojemności, przystosowane do przewozu wiórów.

Przewóz towarów na linii Białoruś – Polska wpisuje się w strategię Kolei Białoruskich, której celem jest praca nad zróżnicowaniem tras dostaw produktów krajowych na zagraniczne rynki zbytu.

Dzięki organizacji transportu jednym składem, przewóz zrealizowany został w krótszym czasie. Dzięki pośrednictwu LHS na terenie Polski nie było konieczności przeładunków na stacjach granicznych do wagonów o rozstawie zachodnioeuropejskim.

Jak czytamy w komunikacie Kolei Białoruskich, udostępnienie nowego rodzaju transportu na trasie ma pomóc białoruskim spedytorom w budowaniu logistyki dostaw produktów do Polski – jej południowo i południowo-wschodniej części.

Reklama