Przewozy towarowe

Z Chin do Turcji w rekordowym czasie

ADY Container (Azerbejdżan), KTZ Express (Kazachstan), GR Logistics (Gruzja) i Pacific Eurasia Logistics (Turcja), członkowie Trans-Caspian International Transport Consortium, dostarczyli ładunek kontenerowy z Xi’an w Chinach do Izmit w Turcji w rekordowym czasie. 

Pociąg, składający się z 43 kontenerów, został dostarczony ze stacji Khorgos (Altinkol) na granicy chińsko-kazachskiej do stacji Kosekoy (Izmit) w Turcji w zaledwie 12 dni. Poprzedni pociąg pokonywał tę trasę przez 16 dni.

Z portu Aktau w Kazachstanie do portu Baku ładunki przewiezione zostały statkiem Beket-Ata, obsługiwanym przez ADY Container. W porcie docelowym ładunki przeniesiono na platformy i koleją zostały wysłane do Turcji (Baku – Tibilisi – Kars).

Pociąg pokonał odległość z portu w Baku do stacji Boyuk Kesik w 14 godzin (10 godzin szybciej niż norma), a część trasy w Turcji w 50 godzin (norma to 70 godzin).

Pomimo trudnych warunków epidemiologicznych przewozy kolejowe na trasie wschód-zachód przebiegają nieprzerwanie, zgodnie z normami sanitarno-epidemiologicznymi.

Dodaj komentarz