Inwestycje

Z Chojnic do Kościerzyny dojedziemy szybciej

Przed wakacjami zakończą się prace na odcinku Brusy – Lipusz, na linii kolejowej ChojniceKościerzyna. PKP Polskie Linie Kolejowe na modernizację kaszubskiej trasy przeznaczyli 16 mln zł.

Między Brusami a Lipuszem wymieniony zostanie tor, co pozwoli skrócić czas podróży na linii ChojniceKościerzyna. Pociągi zwiększą prędkość z 60 km/h do 120 km/h. Na 10-km odcinku PKP PLK wymienią podkłady kolejowe oraz szyny. Do realizacji zadania wykorzystanych zostanie m. in. ponad 14 tys. podkładów oraz ponad 16 tys. ton tłucznia.

Po modernizacji zwiększy się poziom bezpieczeństwa na 18 przejazdach kolejowo-drogowych. Sprawniejszy przejazd przez tory będzie możliwy dzięki nowej nawierzchni drogi.

Ze względu na zakres robót na jednotorowej linii wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Informacje ujęte są w obowiązującym rozkładzie jazdy.

Lepsze podróże koleją na Kaszubach

Wykonane i prowadzone prace między Chojnicami i Kościerzyną pozwolą skrócić czas podróży o około 20 min. Po zakończeniu robót i uzyskaniu wymaganych pozwoleń czas przejazdu pomiędzy miastami skróci się do około godziny. W poprzednich latach wykonano już prace za blisko 30 mln zł brutto. PLK wymieniły szyny i podkłady na odcinku z Chojnic do Brus. Wyremontowano 37 przejazdów kolejowo-drogowych m.in. w Żabnie koło Chojnic i w Brusach. Sprawną jazdę pociągów zapewnił również remont dwóch wiaduktów kolejowych w Lipuszu i Chojnicach. Stalowe konstrukcje obu obiektów zostały oczyszczone i zabezpieczone przed korozją. Są estetyczne i lepiej wpisują się w otoczenie.

Dodaj komentarz