Pasażer Polregio

Z Krakowa do Katowic dojedziemy w 70 minut!

Z Katowic do Krakowa przejedziemy w nieco ponad godzinę, za bilet zapłacimy 13 zł. Od niedzieli 13 grudnia Polregio uruchomi 28 pociągów dziennie.  

Nowe połączenia uruchomione zostaną od niedzieli 13 grudnia – od wejścia w życie rozkładu jazdy pociągów na rok 2020/2021. Pomiędzy Krakowem a Katowicami kursować będzie każdego dnia 28 pociągów. Połączenia realizowane będą na zlecenie Województwa Małopolskiego. Aż o 11 więcej niż w obecnym rozkładzie jazdy, będzie obsługiwanych nowym lub zmodernizowanym taborem. Czas podróży wyniesie 70 minut.

Polska i Małopolska coraz więcej inwestują w kolej. Mamy nowe tory, nowe przystanki oraz nowe pociągi od Pesy i Newagu. Dzięki temu dojazd do Krakowa i innych małopolskich miast i miejscowości będzie coraz szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy, co przełoży się na zwiększenie liczby pasażerów i mniejszy ruch na drogach – mówi Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

 

O realizowanych połączeniach mówił także Prezes Zarządu Polregio.

– Dzięki dobrej współpracy z Województwem Małopolskim oraz zakończeniu modernizacji infrastruktury mamy dowód na to, że oferta dojazdów kolejowych może być niezwykle konkurencyjna. Jestem przekonany, że po powrocie uczniów do szkół pociąg stanie się środkiem transportu pierwszego wyboru – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

 

Oferta skierowana jest m.in. do osób codziennie dojeżdżających do pracy, uczniów oraz studentów, aby zachęcić te osoby do korzystania z najbardziej ekologicznego środka transportu jakim jest transport kolejowy. Cena biletu normalnego wynosi tylko 13,00 zł, ale należy pamiętać, że obowiązują ulgi ustawowe, stąd np. studenci za bilet zapłatą tylko 6,37 zł. Bilet miesięczny na pociągi POLREGIO pomiędzy Krakowem a Katowicami będzie kosztował 235 zł, a dla studentów 115,15 zł.

– Dzięki uwzględnieniu potrzeb pasażerów, skróconemu czasowi podróży oraz zwiększonej częstotliwości połączeń chcemy zachęcić do korzystania z podróży pociągami POLREGIO zarówno osoby, które zrezygnowały z przejazdów koleją w konsekwencji utrudnień w trakcie remontów, jak również chcemy pozyskać nowych pasażerów dzięki proponowanej atrakcyjnej ofercie cenowej oraz komfortowi podróży – mówi Andrzej Siemieński, Dyrektor Małopolskiego Zakładu POLREGIO.

 

Połączenia POLREGIO na trasie KrakówKatowice będą obsługiwane nowoczesnym taborem typu Impuls EN-63A, oraz zmodernizowanymi składami typu Feniks EN-57 FPS. Te ostatnie posiadają m.in. nowe wnętrze, system klimatyzacji, kabinę WC w systemie zamkniętym oraz dodatkową dostosowaną dla osób niepełnosprawnych, drzwi odskokowo-przesuwne oraz system informacji pasażerskiej. Dzięki tym cechom dostosowane są do oczekiwań  pasażerów oraz organizatorów transportu.

Bilety na pociągi POLREGIO można zakupić m.in. na stronie polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej POLREGIO. Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na trasie KrakówKatowice można sprawdzić na www.portalpasazera.pl.

Dodaj komentarz