Pasażer Polregio

Z Krakowa do Katowic dojedziemy w 70 minut!

Z Katowic do Krakowa przejedziemy w nieco ponad godzinę, za bilet zapłacimy 13 zł. Od niedzieli 13 grudnia Polregio uruchomi 28 pociągów dziennie.  

Nowe połączenia uruchomione zostaną od niedzieli 13 grudnia – od wejścia w życie rozkładu jazdy pociągów na rok 2020/2021. Pomiędzy Krakowem a Katowicami kursować będzie każdego dnia 28 pociągów. Połączenia realizowane będą na zlecenie Województwa Małopolskiego. Aż o 11 więcej niż w obecnym rozkładzie jazdy, będzie obsługiwanych nowym lub zmodernizowanym taborem. Czas podróży wyniesie 70 minut.

– Polska i Małopolska coraz więcej inwestują w kolej. Mamy nowe tory, nowe przystanki oraz nowe pociągi od Pesy i Newagu. Dzięki temu dojazd do Krakowa i innych małopolskich miast i miejscowości będzie coraz szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy, co przełoży się na zwiększenie liczby pasażerów i mniejszy ruch na drogach – mówi Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

 

O realizowanych połączeniach mówił także Prezes Zarządu Polregio.

– Dzięki dobrej współpracy z Województwem Małopolskim oraz zakończeniu modernizacji infrastruktury mamy dowód na to, że oferta dojazdów kolejowych może być niezwykle konkurencyjna. Jestem przekonany, że po powrocie uczniów do szkół pociąg stanie się środkiem transportu pierwszego wyboru – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

 

Czytaj dalej >