Raport z Polski Wydarzenia

Załoga pociągu POLREGIO uratowała mężczyźnie życie

Załoga pociągu POLREGIO uratowała mężczyznę, który leżał nieopodal torów, nie dając żadnych oznak życia. Maszynista zatrzymał pojazd, a kierownik składu ruszył na pomoc.

Fot. Pomorska Kolej Metropolitalna
Fot. Pomorska Kolej Metropolitalna

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie, na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Załoga pociągu POLREGIO, jadącego w kierunku Gdańska Wrzeszcza, na wysokości ogródków działkowych na Matarni, zauważyła leżącego w rowie melioracyjnym mężczyznę.

Maszynista, widząc całą sytuację, poinformował dyżurnego ruchu PKM o konieczności zatrzymania składu. Na zewnątrz wyszedł kierownik pociągu, by udzielić pierwszej pomocy i okryć go folią termiczną.

– Równolegle obserwujący całą sytuację monitoring PKM powiadomił o zdarzeniu operatora telefonu alarmowego 112, podając precyzyjną lokalizację zdarzenia – informują w mediach społecznościowych przedstawiciele PKM. – Wkrótce na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, które – z pomocą również przybyłych policjantów i strażaków – zabrało mężczyznę do karetki.

 

Prawdopodobnie szybka reakcja pracowników POLREGIO uratowała mężczyźnie życie. Sprawdził się również monitoring, zainstalowany przy linii PKM.

Z uwagi na zdarzenia, dwa popołudniowe pociągi, jadące w kierunku Gdańska Wrzeszcza miały półgodzinne opóźnienie.

Dodaj komentarz