Pasażer

Zamiast pociągiem – autobusem. PKP IC wprowadza zmiany

Fot. Ryszard Rusak / CC

PKP Intercity, na wybranych połączeniach dalekobieżnych, wprowadza zastępczą komunikację autobusową. W innych zaś zmienia składy. Jakie utrudnienia w czwartek i piątek (13-14 lutego) czekają na pasażerów?

W czwartek 13 lutego z przyczyn technicznych odwołany został pociąg TLK 32103 „Wetlina” na całej relacji Zagórz – Lublin. Przewoźnik uruchomił zastępczą komunikację autobusową.

Tego dnia autobusem pojadą także pasażerowie, mający bilet na pociąg TLK 22100 „Zamoyski”, relacji Hrubieszów MiastoLublin oraz na odwołany pociąg TLK 30167 „Pogórze” relacji Stróże – Zagórz.

Z przyczyn technicznych w wybranych pociągach IC pojawią się zastępcze składy wagonowe.

  • Pociąg IC 5326/7 “Orłowicz” relacji Olsztyn GłównyKraków Główny na odcinku Olsztyn Główny –  Warszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2. W składzie pociągu brak wagonu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wagonu gastronomicznego. Na stacji Warszawa Wschodnia nastąpi wymiana składu na ED160.
  • Pociąg IC 4124/5 ,,Pilecki” relacji RacibórzWarszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2. W składzie pociągu  brak wagonu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wagonu gastronomicznego.
  • Pociąg IC 1626/7 ,,Słowacki” relacji Warszawa Wschodnia- Wrocław Główny w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2. W składzie brak wagonu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wagonu gastronomicznego.
  • Pociąg IC 6122/3 ,,Asnyk” relacji Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2. W składzie brak wagonu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wagonu gastronomicznego.

W tym przypadku wskazane na biletach miejsca mogą znajdować się w innej części wagonu, niż wybrane pierwotnie podczas zakupu. Informacji i pomocy udzielać będzie drużyna konduktorska.

W czwartek i piątek (13-14 lutego) w wybranych pociągach PKP IC nie będzie wagonów gastronomicznych. Których pojazdów informacja ta dotyczy?

W dniu 13.02.2020 r.:

W dniu 14.02.2020 r.:

Dodaj komentarz