global Przewozy towarowe Wydarzenia

Zderzenie pociągów w Chorwacji. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby nie żyją a jedenaście jest rannych – to tragiczny bilans wypadku na torach w Chorwacji. Skład osobowy zderzył się z pociągiem towarowym.

Katastrofa kolejowa w Chorwacji. Pociąg pasażerski wjechał w skład towarowy (fot. HGSS - Hrvatska Gorska Služba Spašavanja)
Katastrofa kolejowa w Chorwacji. Pociąg pasażerski wjechał w skład towarowy (fot. HGSS – Hrvatska Gorska Služba Spašavanja)

Do zderzenia doszło w miejscowości Rajić (nieopodal granicy z Bośnią), w piątek 9 września, około godz. 22.00. Jak informują lokalne media, skład osobowy najechał na towarowy. Na chwilę obecną służby badające przyczynę wypadku nie wiedzą, dlaczego pociąg towarowy zatrzymał się na szlaku.

W miejscu zderzenia pociągów tor kolejowy biegnie na wzniesieniu, otoczony drzewami i krzewami. Akcja ratownicza była więc utrudniona – służby ratunkowe nie mogły bezpośrednio dotrzeć do składów.

W wyniku zderzenia zginęło troje pasażerów – obywateli Chorwacji. To prawdopodobnie maszynista i konduktor pociągu osobowego. Rannych zostało 11 osób, w tym 8 obcokrajowców. Według nieoficjalnych informacji, wśród poszkodowanych są obywatele Iranu.

Kondolencje rodzinom ofiar złożył premier Chorwacji Andrej Plenković. Przybył on na miejsce katastrofy i odwiedził rannych w szpitalach.

Dodaj komentarz