Pasażer Wydarzenia

Zderzenie pociągów w Gdyni. Na pokładzie byli jednak pasażerowie

Byłeś na pokładzie pociągu, który na stacji Gdynia Główna zderzył się z szynobusem? Skontaktuj się z najbliższą jednostką policji!

Zderzenie szynobusu i pociągu osobowego na stacji Gdynia Główna (fot. Policja Gdynia)
Zderzenie szynobusu i pociągu osobowego na stacji Gdynia Główna (fot. Policja Gdynia)

Do zderzenia pociągów na stacji Gdynia Główna doszło w czwartek 5 października. Jak informowaliśmy, udział w wypadku brały dwa pociągiszynobus, wykonujący jazdę manewrową oraz osobowy, relacji MalborkGdynia Chylonia. Według wstępnych ustaleń, w żadnym z pojazdów nie było pasażerów. Informacje te się nie potwierdziły. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w rozmowie z dziennikarzem RMF FM przyznała, że to analiza monitoringu pozwoliła stwierdzić, że w pociągu jednak byli pasażerowie.

Prokuratora i policja proszą o kontakt osoby, które w chwili zderzenia były w pociągu Polregio relacji MalborkGdynia Chylonia.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni i Komenda Miejska Policji w Gdyni, w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie katastrofy kolejowej mającej miejsce 5 października 2023 r. na stacji Gdynia Główna, poszukują świadków tego zdarzenia oraz pasażerów, którzy znajdowali się w pociągu Polregio S.A. relacji Malbork-Gdynia Chylonia w chwili zderzenia, z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem kolejowym – poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni podkom. Jolanta Grunert.

 

Pasażerowie i świadkowie proszeni są o kontakt z gdyńską komendą pod numerami telefonu +48 47 74 21 222, +48 47 74 21 622 lub za pośrednictwem adresu poczty elektronicznej dyzurny.gdynia@gd.policja.gov.pl.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

O wypadku przeczytacie poniżej:

Czołowe zderzenie pociągów w Gdyni. Są poszkodowani

Dodaj komentarz