Raport z Polski Wydarzenia

Zderzył się z pociągiem i uciekł. Kierowca w rękach policji

Doprowadził do kolizji drogowej na przejeździe kolejowym i odjechał. Chwilę później uszkodzony samochód zauważył dzielnicowy z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim i zatrzymał do kontroli kierowcę.

Na tym przejeździe kolejowym doszło do kolizji samochodu osobowego z pociągiem (fot. KMP Bydgoszcz)
Na tym przejeździe kolejowym doszło do kolizji samochodu osobowego z pociągiem (fot. KMP Bydgoszcz)

Do kolizji na przejeździe kolejowym doszło w niedzielę 14 maja około godz. 11.00. Kierowca samochodu osobowego oddalił się z miejsca zdarzenia. Na uszkodzony pojazd natrafił policjant z Solca Kujawskiego, który realizował swoje zadania w Otorowie, nieopodal miejsca zdarzenia.

– Zniszczenia wskazywały jednoznacznie, iż samochód mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym. Policjant postanowił to sprawdzić i poddał kierowcę kontroli drogowej. Już to, że prowadzący i pasażerka volkswagena byli bardzo zdenerwowali zwróciło jego uwagę – relacjonują bydgoscy funkcjonariusze.

 

Po rozmowie z 25-letnim kierowcą i 23-letnią pasażerką policjant ustalił, że to właśnie ten samochód brał udział w kolizji z pociągiem.

– Okazało się również, że reakcja i okrzyk dziewczyny „uważaj pociąg” prawdopodobnie pozwoliły uniknąć im tragicznych skutków – dodają mundurowi.

 

W tym samym czasie do bydgoskiej jednostki wpłynęło zawiadomienie o zdarzeniu od kierownika pociągu osobowego.

Policjanci prowadzą postępowanie pod kątem spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca naruszył bowiem zakaz wjazdu za sygnalizator na przejeździe kolejowym przy sygnale czerwonym. 25-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Dodaj komentarz