Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Zgierz Północ: ruszyła budowa mijanki i drugiego peronu [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły budowę nowego perony i mijanki na przystanku Zgierz Północ. Inwestycja o wartości ponad 360 mln zł pozwoli poprawić komfort podróży koleją w stronę Łodzi, Kutna oraz Łowicza.

Fot. PKP PLK

Wykonawca na przystanku Zgierz Północ buduje obecnie mijankę. Pozwoli ona na przejazd większej liczby pociągów na jednotorowym odcinku Zgierz – Ozorków – Kutno.

Na terenie obiektu rozpoczęła się także budowa drugiego peronu. Wykonawca ustawił betonowe konstrukcje. Po ułożeniu nawierzchni zamontowane będą ławki i wiaty oraz oznakowanie i oświetlenie. Pasażerowie skorzystają z nowego obiektu w lipcu.

Pasażerowie wygodniej wsiądą do pociągów na stacji Zgierz. Cztery windy ułatwią obsługę szczególnie osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Budowane jest przejście podziemne, które zastąpi drogę w poziomie szyn. Wykonano już większą część betonowej konstrukcji. Są szyby dwóch wind. Wykonawca pracuje od strony dworca oraz na peronie nr 2.

Przebudowywane perony to dla podróżnych wygodniejszy dostęp do wagonów. Przewidziano jasne oświetlenie, czytelną informację pasażerską i wyraźne oznakowanie oraz ławki i wiaty.

Wiadukty kolejowe, bezpieczniej i sprawniej nie tylko dla pociągów

Wyższe i szersze wiadukty zapewnią bezpieczne przejazdy pociągów oraz sprawniejszą komunikację drogową. Między Łodzią Kaliską a Zgierzem oraz dalej w stronę Kutna przebudowywane są cztery wiadukty kolejowe. Na dwutorowej linii w Zgierzu nad ul. Długą i ul. Łódzką pociągi jeżdżą jednym torem, na drugim zmieniają się konstrukcje betonowych obiektów.

Czytaj dalej >