Raport z Polski Wydarzenia

Zignorował znak STOP. Wjechał w pociąg towarowy [ZDJĘCIA]

Kierowca osobowego forda zignorował znak STOP i wjechał na przejazd kolejowy, uderzając w jeden z wagonów jadącego pociągu. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu – o własnych siłach opuścił samochód.

Samochód osobowy uderzył w wagon jadącego pociągu (fot. KPP Szczecinek)
Samochód osobowy uderzył w wagon jadącego pociągu (fot. KPP Szczecinek)

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Łukasiewicza w Szczecinku.

– Kierujący samochodem, 48-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego jadąc w stronę miejscowości Borne Sulinowo na niestrzeżonym przejeździe kolejowym uderzył w bok jadącego do Szczecinka pociągu. Na szczęście w wyniku tej kolizji nikt nie ucierpiał. Zniszczony został jedynie samochód – informuje asp. Anna Matys, Oficer prasowy KPP w Szczecinku.

 

Skutki wypadku mogły być o wiele poważniejsze, gdyby to pociąg uderzył w bok samochodu osobowego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że zarówno maszynista jak i kierowca byli trzeźwi. Na kierującego fordem policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Przejazd kolejowy – zatrzymaj się i żyj!

Przejazdy kolejowe, to miejsca szczególnie niebezpieczne. Zderzenie samochodu z pociągiem może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Są to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego.

– W okolicy przejazdów kolejowych powinniśmy wykazać się szczególną ostrożnością i każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę na znaki drogowe w ich obrębie – dodaje asp. Matys.

Policja przypomina

Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu ostrożności również na tych przejazdach kolejowych, które są wyposażone w rogatki i sygnalizację świetlną. Warto pamiętać, że urządzenia elektroniczne mogą być uszkodzone. Właśnie dlatego dojeżdżając do każdego skrzyżowania dróg z torammi powinniśmy upewnić się dodatkowo, czy w pobliżu nie ma pociągu.

Rozważni powinniśmy być również na przejazdach, na których przed zamknięciem rogatek włącza się sygnalizacja dźwiękowa i świetlna. Tej sygnalizacji nie możemy lekceważyć. W chwili gdy światła zaczynają świecić, możemy nie mieć już czasu na to, aby zdążyć bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy.

Dodaj komentarz