Pasażer Wydarzenia

Złodzieje ukradli sieć trakcyjną. Na tory przewrócił się słup [ZDJĘCIA]

Pociąg Kolei Śląskich uderzył w przechylony na tory słup energetyczny. Do zdarzenia doszło na terenie Chorzowa. Jak informują Koleje Śląskie, powodem przewrócenia się czterech słupów trakcyjnych była kradzież sieci na odcinku Chorzów MiastoChorzów Stary. Z uwagi na unieruchomienie składu, pasażerów trzeba było ewakuować. W akcji pomagali m.in. strażacy, policjanci oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei

Fot. Śląska Policja

Incydent miał miejsce we wtorek 6 kwietnia około godz. 20.45. Dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony telefonicznie przez kierownika pociągu rejsowego o usterce technicznej trakcji kolejowej oraz unieruchomieniu pociągu.

– Z wstępnych informacji wynikało, że uszkodzeniu uległ słup energetyczny zasilający linię trakcji kolejowej, co spowodowało całkowite unieruchomienie całego składu w rejonie ulicy Poznańskiej w Chorzowie – informuje Śląska Policja.  -Ze względu na bardzo trudny teren, w którym doszło do awarii oraz dużą migrację innych pociągów, pomocy pasażerom udzielili chorzowscy policjanci i strażacy.

 

Ewakuowano 19 pasażerów. Pracownicy chorzowskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewnili komunikację zastępczą, która przetransportowała pasażerów w rejon najbliższej stacji kolejowej, tak aby mogli swobodnie kontynuować swoją podróż.

Na miejsce skierowano również specjalne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo transportu kolejowego.

Sprawę kradzieży skomentowały Koleje Śląskie:

– Należy podkreślić jednak, że tego typu zdarzenia nie są incydentalne. Dochodzi do nich bardzo często, niejednokrotnie ze szczególnie poważnymi konsekwencjami, które nie tylko są odczuwalne dla wszystkich pasażerów, ale mogą również prowadzić do tragedii. Uszkodzona sieć trakcyjna oraz elementy infrastruktury kolejowej, wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa, uszkodzenie pociągu czy wyłączenie pojazdu z eksploatacji na okres naprawy to tylko część następstw tego niedopuszczalnego zachowania – informuje przewoźnik.

 

Czynności służbowe w sprawie zdarzenia pod nadzorem prokuratora przeprowadzili policjanci chorzowskiej komendy.

Dodaj komentarz