Pasażer Wydarzenia

Złodzieje ukradli sieć trakcyjną. Na tory przewrócił się słup [ZDJĘCIA]

Pociąg Kolei Śląskich uderzył w przechylony na tory słup energetyczny. Do zdarzenia doszło na terenie Chorzowa. Jak informują Koleje Śląskie, powodem przewrócenia się czterech słupów trakcyjnych była kradzież sieci na odcinku Chorzów Miasto – Chorzów Stary. Z uwagi na unieruchomienie składu, pasażerów trzeba było ewakuować. W akcji pomagali m.in. strażacy, policjanci oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. 

Fot. Śląska Policja

Incydent miał miejsce we wtorek 6 kwietnia około godz. 20.45. Dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony telefonicznie przez kierownika pociągu rejsowego o usterce technicznej trakcji kolejowej oraz unieruchomieniu pociągu.

– Z wstępnych informacji wynikało, że uszkodzeniu uległ słup energetyczny zasilający linię trakcji kolejowej, co spowodowało całkowite unieruchomienie całego składu w rejonie ulicy Poznańskiej w Chorzowie – informuje Śląska Policja.  -Ze względu na bardzo trudny teren, w którym doszło do awarii oraz dużą migrację innych pociągów, pomocy pasażerom udzielili chorzowscy policjanci i strażacy.

 

Ewakuowano 19 pasażerów. Pracownicy chorzowskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewnili komunikację zastępczą, która przetransportowała pasażerów w rejon najbliższej stacji kolejowej, tak aby mogli swobodnie kontynuować swoją podróż.

Czytaj dalej >