Raport z Polski Wydarzenia

Złodzieje z narkotykami zatrzymani przez funkcjonariuszy SOK

Nerwowo się rozglądali i przebywali na obszarze kolejowym w miejscu zabronionym. Straż Ochrony Kolei zatrzymała czterech mężczyzn, którzy posiadali przedmioty z kradzieży i środki odurzające.

Fot. SOK
Fot. SOK

Do zdarzenia doszło na stacji Bielsko-Biała Wapienica. Funkcjonariusze SOK zwrócili uwagę na młodych mężczyzn, podejrzanie się zachowujących.

– Przebywanie na obszarze kolejowym w miejscu niedozwolonym i nerwowe rozglądanie się młodych ludzi, wzbudziło u nich pewne podejrzenia – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki z biura prasowego KG SOK.

 

Mowa tutaj o czterech mężczyznach w wieku od 20 do 26 lat, dwóch z nich było w posiadaniu narkotyków. Podczas interwencji jeden z młodych mężczyzn z kieszeni spodni wyjął foliowe zawiniątko z brunatnym suszem roślinnym, którym okazała się marihuana. Znaleziono też torebkę z amfetaminą.

W trakcie prowadzonych czynności, w samochodzie jednego z zatrzymanych, znaleziono przerobione pałki oraz narzędzia służące do cięcia metalu. Oprócz tego, zabezpieczono przedmioty mogące pochodzić z kradzieży, m.in. katalizatory samochodowe.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani przez Policję. Dwóch z nich było już wcześniej notowanych za podobne przestępstwa. Usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających, a za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz