Raport z Polski Wydarzenia

Złomiarze zablokowali łupem tory. Trzeba było zatrzymać pociąg

Włocławscy funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali sprawców kradzieży złomu rozbiórkowego z terenu nowobudowanego dworca przesiadkowego. W trakcie interwencji trzeba było zatrzymać pociąg jadący z Torunia.

Fot. Straż Miejska Włocławek

Do zdarzenia doszło w środę 9 grudnia. Około godz. 10.50 do Dyżurnego Straży Miejskiej zadzwonił z interwencją Dyżurny ruchu kolejowego, z dworca PKP przy ulicy Okrzei informując, że dwóch mężczyzn kradnie złom rozbiórkowy, z terenu nowobudowanego dworca przesiadkowego.

– Patrol Interwencyjny Straży Miejskiej niezwłocznie udał się we wskazany rejon – relacjonują funkcjonariusze. – Na miejscu ustalono, że kilka minut wcześniej dwóch mężczyzn ukradło z terenu budowy metalowe elementy, przerzucając je przez ogrodzenie na torowisko. Tam też stał wózek, którym łup transportowali.

 

Z uwagi na zaistniałą sytuację i możliwe niebezpieczeństwo dla zbliżającego się torem składu kolejowego, podjęto decyzję o zatrzymaniu pociągu jadącego od strony Torunia.

W tym samym czasie funkcjonariusze SM rozpoczęli poszukiwania złomiarzy. Tych zatrzymali na ul. Okrzei, w okolicach budynku Poczty Polskiej.

Mężczyźni zostali wylegitymowani. Byli to dwaj mieszkańcy włocławskiego Śródmieścia, w wieku 34 i 47 lat. Obaj zostali przekazani przybyłemu na miejsce patrolowi Policji, do dalszych czynności służbowych.

Reklama