Pasażer

Złotówka za rower. PKP Intercity ze specjalną ofertą dla cyklistów

Spółka PKP Intercity przygotowała promocję taryfową dla rowerzystów – „Rower za złotówkę z PKP Intercity”. Oferta obowiązuje od 16 do 22 września. Bilety już są w sprzedaży. Działanie spółki wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Fot. PKP Intercity

Przewóz roweru będzie możliwy w wyznaczonych pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), Intercity (IC), Express Intercity (EIC) lub Express Intercity Premium (EIP).

Cena jest stała, więc symboliczną złotówkę rowerzyści zapłacą niezależnie od długości trasy, którą pokonają pociągiem – informuje przewoźnik. – Bilety promocyjne można kupić w kasach biletowych oraz poprzez stronę internetową intercity.pl.

 

Na stacjach bez czynnej kasy bilet będzie można zakupić u konduktora w składach TLK, IC i EIC pod warunkiem zgłoszenia się do niego przed wejściem do pociągu. Konduktor sprzeda bilet, o ile będzie dostępne miejsce dla osoby przewożącej rower w całej relacji jej podróży.  Bilety będą ważne jedynie na Przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane. Należy także pamiętać, że liczba miejsc na Przewóz jednośladów w danym pociągu jest ograniczona.

-Kolej jest transportem przyszłości, który świetnie wpisuje się w ideę zrównoważonego transportu. Wspieramy ruch rowerowy jako jedną z ekologicznych form mobilności, dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego w historii PKP Intercity, wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego, w każdym pociągu będą miejsca na rowery – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.