Inwestycje Raport z Polski

Zmiany na dworcu w Sochaczewie

Od 21 czerwca br. na podróżnych w Sochaczewie czeka dworzec tymczasowy. Obiekt zbudowany z pięciu kontenerów posiada wszystkie niezbędne dla pasażerów funkcje. Znajduje się obok obecnego zabytkowego budynku, którego modernizacja wchodzi w kolejny etap. Termin zakończenia przebudowy to wiosna przyszłego roku.

Wizualizacja dworca kolejowego w Sochaczewie (fot. PKP)
Wizualizacja dworca kolejowego w Sochaczewie (fot. PKP)

W modułowym obiekcie, który pełni rolę dworca, podróżni znajdą klimatyzowaną poczekalnię o powierzchni 26 m kw., kasę biletową oraz toalety. Tymczasowy budynek wyposażono w system informacji głosowej, a ponadto jest w pełni dostępny dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dojście do niego znajduje się zarówno od ulicy Henryka Sienkiewicza, jak i peronu. Obiekt dostępny jest prawie przez całą dobę, poza przerwą technologiczną od 1 do 3:30 w nocy.

Dzięki przeniesieniu odprawy pasażerów możliwe jest rozszerzenie frontu robót przy zabytkowym budynku dworca. Na bieżącym etapie wykonawca skupi się na przeprowadzeniu niezbędnych rozbiórek, a także rozpocznie zewnętrzne prace instalacyjne.

Koszt przebudowy dworca w Sochaczewie to 9 mln złotych brutto. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A., dokumentację projektową opracowała pracownia Demiurg z Poznania, natomiast wykonawcą prac budowlanych jest P.P.H.U. SOCHBUD S.C. z Sochaczewa.

Dodaj komentarz