Raport z Polski Wydarzenia

Zwłoki przy dworcu. Sprawców śmiertelnego pobicia zatrzymali funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, patrolując okolice dworca kolejowego w Zagórzu znaleźli zwłoki 50-letniego mężczyzny. Jak się okazało, został on śmiertelnie pobity. W związku ze sprawą Strażnicy, po niespełna 45 minutach zatrzymali dwóch podejrzanych w wieku 30 i 40 lat.

Sprawców śmiertelnego pobicia zatrzymali funkcjonariusze SOK (Fot. Podkarpacka Policja)
Sprawców śmiertelnego pobicia zatrzymali funkcjonariusze SOK (Fot. Podkarpacka Policja)

Do zdarzenia doszło w czwartek, kilka minut po północy. Funkcjonariusze SOK natknęli się na zwłoki mężczyzny, w trakcie działań prewencyjnych w rejonie dworca kolejowego w Zagórzu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję.

W związku z podejrzeniem, że śmierć 50-latka nastąpiła w wyniku przestępstwa, powiadomiono Policję oraz Prokuraturę Rejonową w Sanoku.

Mundurowi ruszyli na poszukiwania sprawców. Podejrzanych zlokalizowali po około 45 minutach. Mężczyźni w wieku 30 i 40 lat mieli na obuwiu widoczne ślady krwi.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili m.in. oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Decyzją prokuratora ciało denata zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Ujęci mieszkańcy powiatu sanockiego usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, ponadto jeden ze sprawców popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sanoku. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dodaj komentarz