Pasażer Wydarzenia

16 dodatkowych pociągów na Pol’and’Rock 2022

Festiwal odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia br. w Czaplinku. Dzięki inicjatywie Marszałka Województwa w rozkładzie jazdy uwzględniono dodatkowe pociągi na wydarzenie. Przy wykorzystaniu wszystkich możliwości będzie mogło z nich skorzystać blisko 60 tys. fanów muzyki.

Co roku festiwal przyciąga tłumy (fot. Ralf Lotys / Wikimedia Commons)
Co roku festiwal przyciąga tłumy (fot. Ralf Lotys / Wikimedia Commons)

W okresie od 3 do 6 sierpnia, każdego dnia 16 par dodatkowych pociągów dowiezie pasażerów na festiwal, głównie z kierunku Szczecinka. Składy zostaną komunikowane z pociągami IC i Regio z kraju, ale także z pociągami jadącymi od strony Stargardu i Runowa Pomorskiego, po skomunikowaniach z kierunku Trójmiasta, Koszalina, Warszawy i Szczecina. Ponadto jeździć ma też 6 par pociągów stałego kursowania. Łącznie zatem każdego dnia na trasie znajdą się 22 pary pociągów.

Rozkład jazdy z dodatkowymi składami pociągów na festiwal Pol’and’Rock 2022 jest już opracowany, zatwierdzony i opublikowany. Można pobrać go ze strony portalpasazera.pl (tabela nr 385).

– Cieszymy się, że festiwal Pol’and’Rock ponownie zawita na Pomorze Zachodnie. Spodziewamy się sporej grupy

, dlatego uruchamiamy więcej pociągów, którymi będzie się można dostać do Czaplinka. Każdego dnia na tory wyjedzie 16 dodatkowych składów – podkreślił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

W ostatnią noc festiwalową i dzień po zakończeniu koncertów, czyli 7 sierpnia, na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów odwozowych – także głównie do Szczecinka, ale również do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina, a także 4 pary pociągów stałego kursowania. W sumie ponownie będą to 22 pary pociągów.

Przewiduje się, że wszystkie pociągi będą zestawione z co najmniej dwóch zespołów SA136 o pojemności 450 miejsc, w tym 316 miejsc siedzących, a część także z trzech pojazdów na ogółem 675 miejsc.

Nie wykluczone, że część kursów obsłużą także hybrydy, choć ich głównym zadaniem w czasie festiwalu będzie przede wszystkim zabezpieczenie obsługi pociągów na pozostałych liniach niezelektryfikowanych województwa zachodniopomorskiego.

Każdego dnia składy zapewnią miejsca dla przewozu co najmniej 9,9 tys. osób, przy założeniu, że wszystkie pociągi zestawione są tylko z dwóch pojazdów SA136. Łącznie przez pięć dni trwania festiwalu będzie to prawie 50 tys. osób. Z kolei, jeżeli co trzeci pociąg będzie zestawiony z trzech zespołów SA136, to liczba dostępnych miejsc wzrośnie do prawie 11,5 tys. każdego dnia. Do 57 tys. zaś w okresie obsługi dowozów na i odwozów z festiwalu.

Dodaj komentarz