Aktualności Tramwaje

Szeroki front „Torowej rewolucji” w Szczecinie

W Szczecinie trwają intensywne prace w rejonie centrum miasta oraz na Niebuszewie. Trwają ostatnie przygotowania do przywrócenia ruchu na wyłączonych do tej pory odcinkach. W najbliższą sobotę wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na placu Rodła.

Rozjazd na placu pl Żołnierza / fot. Tramwaje Szczecińskie

Na ten tydzień zaplanowane zostały między innymi Prace asfaltowe – torowisko i jezdnie – pl. Żołnierza Polskiego, prace porządkowe i brukarskie wzdłuż Alei Kwiatowej. Oprócz tego trwa wykonywanie kanalizacji kablowej pod oświetlenie oraz zasilanie wiaty przystankowej – pl. Żołnierza Polskiego, odwodnienia liniowego w torowisku – rozjazd na skrzyżowaniu Pl. Żołnierza Polskiego / Al. Wyzwolenia. Jednocześnie roboty prowadzone są w rejonie Matejki i Małopolskiej, a także na Niebuszewie. Front robót jest bardzo szeroki. Kształtu nabiera na przykład Rondo Sybiraków, a nowe odcinki torowiska widoczne są w kilku miejscach.

Przygotowanie do robót asfaltowych / fot. Tramwaje Szczecińskie

Jest to jedna z największych inwestycji w mieście, a z pewnością najbardziej skomplikowane logistycznie zadanie realizowane w Szczecinie. Projekt przebudowy torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – Matejki – al. Wyzwolenia – pl. Rodła – Rondo Giedroycia – Dworzec Niebuszewo zakłada poprawę infrastruktury tramwajowej na łącznym odcinku 8 kilometrów toru pojedynczego.

Prace torowe na placu Żołnierza / fot. Tramwaje Szczecińskie

W ramach kolejnej fazy robót, zakończone zostaną prace torowe na torowisku tramwajowym wzdłuż alei Kwiatowej. W dalszym ciągu kontynuowane będą prace wzdłuż ulicy Matejki i na niebuszewie. W sobotę 29 maja wykonawca rozpocznie prace na torowiskach:

• na ulicy Matejki po północnej stronie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego,
• wzdłuż ul. Piłsudskiego na odcinku od placu Rodła do ul. Matejki
• na placu Rodła z wyłączeniem relacji skrętnej wykorzystywanej przez linię tramwajową nr 12
• wzdłuż al. Wyzwolenia pomiędzy placem Żołnierza a placem Rodła
• wzdłuż al. Niepodległości pomiędzy ul. Bogurodzicy a placem Żołnierza

Dodaj komentarz