Publikacje Firm Wydarzenia

3M Poland wyróżniona na targach RailTech Europe 2021

Firma 3M Poland została wyróżniona prestiżową nagrodą w trakcie targów RailTech Europe 2021. Polskie przedsiębiorstwo znalazło się w gronie firm docenionych za innowacyjne projekty.

– Wybór zwycięzców przy tak wielu nominowanych był trudny – mówi Erwin Abbink, dyrektor ds. Innowacji i analiz w NS (Koleje Holenderskie), jeden z członków jury.

 

Jury po długich obradach wybrało pięciu zwycięzców Innovation Awards. Nagrodę za innowacyjność przyznała także publiczność.

Firma 3M Polska odebrała nagrodę w kategorii Tabor, za odblaskowe oznakowanie wagonów.

3M Polska z odblaskowym oznakowaniem wagonów: Bezpieczeństwo w nocy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym jest problemem dla pociągów towarowych, ponieważ tabor nie jest wyposażony w żadne światła, które mogą poprawić widoczność boczną wagonów w ciemności (w przeciwieństwie do pociągów pasażerskich), głównie pomalowane na ciemne kolory. Firma 3M dostarczyła znane z USA rozwiązanie techniczne adresujące potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa pociągów przez PKP Cargo Service, dostarczając trwałe, samoprzylepne folie odblaskowe, które można łatwo nakładać. Oznakowanie w postaci szerokich pionowych pasów w połączeniu z ruchem pociągu ostrzega maszynistów z dużej odległości o niebezpieczeństwie.

W kategorii infrastruktura nagrodę zdobyła firma Infrabel za odnowienie 4 zwrotnic i 1 toru w 48 godzin.

W kategorii Sieć Kolejowa wygrała firma HM1 WorkfloPlus. Projekt dotyczył poprawy bezpieczeństwa na torze i cyfryzacji danych.