Pasażer

Rekordowe ferie w pociągach PKP Intercity

Rekordowe wyniki feryjnych podróży pociągami PKP Intercity. W tym roku na pokładach pociągów dalekobieżnych podróżowało ponad 8 mln pasażerów. Przewoźnik uruchomił połączenia sezonowe do popularnych miejscowości turystycznych, np. do Zakopanego czy Szklarskiej Poręby oraz wzmocnił 391 pociągów 437 wagonami.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęły się 18 stycznia i trwały do 2 marca. W tym czasie pociągi PKP Intercity przewiozły 8,1 mln pasażerów, czyli o 9% więcej niż rok temu i 32% więcej niż dwa lata temu.

Dniem z największą frekwencją był 23 lutego – wówczas na pokładach pociągów dalekobieżnych podróżowało blisko 249 tys. osób.

Podróżni chętnie wybierali połączenia między dużymi miastami: z Trójmiasta, Karkowa i Poznania do Warszawy, a także do popularnych miejscowości turystycznych: do Olsztyna i okolic, Zakopanego i okolic czy kurortów nadmorskich położonych między Lęborkiem, Koszalinem i Kołobrzegiem.

W czasie ferii PKP Intercity zapewniło więcej miejsc w pociągach. Przewoźnik wzmocnił 381 pociągów 437 dodatkowymi wagonami oraz zrealizował 3 przejazdy elektrycznych zespołów trakcyjnych w podwójnym zestawieniu

Dodaj komentarz