global Inwestycje Tabor

Alstom dostarcza pierwszy pociąg regionalny dla projektu Delhi-Meerut RRTS

Alstom dostarczył pierwszy w Indiach pociąg regionalny dla 82,5-kilometrowej linii RRTS Delhi-Ghaziabad-Meerut należącej do National Capital Region Transport Corporation (NCRTC). Ceremonia wprowadzenia na rynek odbyła się w zakładzie produkcyjnym Alstomu w Savli w stanie Gujarat.  Zaprojektowane i zbudowane pociągi mają skrócić czas podróży między Delhi a Meerut o 40%. Indyjskie składy są aerodynamiczne, energooszczędne, zaprojektowane tak, aby oferować najwyższy komfort i funkcje bezpieczeństwa. Ponadto zapewniają pasażerom dojeżdżającym do pracy, w tym osobom niepełnosprawnym, najwyższej jakości wrażenia.

Pierwszy projekt pociągu, inspirowany kultowym zabytkiem Delhi, Świątynią Lotosu, Alstom zaprezentował we wrześniu 2020 r.
Pierwszy projekt pociągu, inspirowany kultowym zabytkiem Delhi, Świątynią Lotosu, Alstom zaprezentował we wrześniu 2020 r.

Przemawiając podczas ceremonii, Shri Hardeep Singh Puri, minister ds. mieszkalnictwa i spraw miejskich Indii, powiedział:

– To dla nas wszystkich dumna chwila, gdy jesteśmy świadkami wytaczania składu RRTS, co jest prawdziwym przejawem wizji premiera  Indii. Zaprojektowany w Indiach, wyprodukowany w Indiach, wyprodukowany dla Indii – to doskonała demonstracja inicjatywy premiera „Make in India”.

 

Komentując dostawę, Alain Spohr, dyrektor zarządzający Alstom India, powiedział:

–  Jesteśmy dumni, że możemy osiągnąć kolejny kluczowy kamień milowy w urzeczywistnianiu pierwszej w Indiach koncepcji regionalnych usług dla dojeżdżających do pracy. Projekt RRTS jest jednym z najbardziej ambitnych przedsięwzięć w indyjskim sektorze mobilności. Może okazać się  przełomem w regionalnym segmencie kolejowym Indii. Nasze pociągi i systemy sygnalizacji ETCS zapewnią bezpieczniejsze i bezproblemowe dojazdy międzymiastowe. Przynoszą korzyści milionom ludzi i przyczyniają się do rozwoju społeczno-gospodarczego. Dostarczenie pierwszego pociągu w ciągu roku od rozpoczęcia produkcji pokazuje zaangażowanie Alstomu w zrewolucjonizowanie indyjskich sieci kolejowych. Jesteśmy zaszczyceni, że jesteśmy preferowanym partnerem w dostarczaniu przełomowych, zrównoważonych rozwiązań technologicznych, które zaspokajają potrzeby transportowe przyszłości Indii.

 

Shri. Manoj Joshi, Przewodniczący – NCRTC, Sekretarz, Ministerstwo Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich Indii:

– Jestem niezmiernie szczęśliwy widząc, jak dziś wypuszczany jest pierwszy skład RRTS. Dzięki bogatemu doświadczeniu w dostarczaniu światowej klasy rozwiązań zrównoważonej mobilności na całym świecie, Alstom znacząco przyczynił się do urzeczywistnienia tego projektu. Jako inżynier jestem pod wrażeniem, widząc zaawansowane urządzenia, które Alstom stworzył tutaj. Ten pociąg jest doskonałym przykładem naszego zaangażowania we wspieranie misji premiera „Make in India”. Z ambicją rządu indyjskiego, aby zbudować masowe systemy szybkiego transportu w całym kraju, cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju tego ekosystemu w Indiach i przyspieszenia wizji „Aatmanirbhar Bharat”.

 

Pociągi 100 proc. indyjskie

Pociągi zaprojektowali specjaliści centrum inżynieryjnego Alstomu w Hyderabadzie. Wyprodukowano je zaś w Savli (Gujarat). Składy więc są w 100 proc. indyjskie – zgodnie z rządowym programem „Make in India” i ambicjami Aatmanirbhara Bharata. Układy napędowe i elektryka produkuje fabryka firmy w Maneja (Gujarat). Zakład w Savli produkuje wózki, karoserie i przeprowadza testy pociągów.

Dodaj komentarz