global Tabor Wydarzenia

Alstom dostarczy do Bombaju 234 wagony metra i przedłuży linię

Alstom zaprojektuje, wyprodukuje, dostarczy, przetestuje i uruchomi 234 wagony metra dla Mumbai Metropolitan Region Development Authority (MMRDA). W ramach kontraktu przeszkoli także personel i wybuduje przedłużenie metra Wadala-Kasarvardavali-Gaimukh. Umowa warta jest 220 mln euro.

Świadczenie nowych usług przez Alstom możliwe było dzięki przejęciu firmy Bombardier Transportation. To daje więcej możliwości na rozwój w Indiach i regionie Azji oraz Pacyfiku.

– To pierwsze takie zamówienie po naszej fuzji z Bombardier Transportation – powiedział Ling Fang, prezes regionu Alstom Asia Pacific. – Świadczy to o naszym ciągłym zaangażowaniu we współpracę partnerską, w ramach krajowej misji „Make-in-India”. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia pracy nad projektem. Jesteśmy dumni, że możemy odgrywać tak dużą rolę we wzmacnianiu infrastruktury kraju i dostarczaniu światowej klasy rozwiązań w zakresie mobilności w stolicy Indii.

 

Linia to korytarz o długości 35,3 km z 32 stacjami. Zapewni wzajemne połączenia między istniejącą trasą Eastern Express, Mono Rail, istniejącą linią metra 2B (DN Nagar – Mandale) oraz proponowaną linią metra 5 (Thane – Kalyan) i linią metra 6 (Swami Samarth Nagar – Vikhroli). Oczekuje się, że Linia 4 i 4A metra w Bombaju skróci obecny czas podróży o 50-75%, w zależności od warunków drogowych.

Alstom jest liderem we wprowadzaniu w Indiach kilku przełomowych technologii, oferując światowej klasy tabor, sprzęt i infrastrukturę kolejową, sygnalizację i usługi. Firma z powodzeniem dostarczyła pociągi metra dla miast Delhi, Chennai, Lucknow, Kochi i obecnie realizuje projekt linii 3 metra w Bombaju.

Alstom zatrudnia w Indiach 8 tys. osób i posiada 6 zakładów przemysłowych w całym kraju – Bihar (Madhepura), Andhra Pradesh (SriCity), Tamil Nadu (Coimbatore), Gujarat (Savli & Maneja) oraz Zachodni Bengal (Kalkuta).