global Personalia Wydarzenia

Alstom: Mama Sougoufar mianowany Dyrektorem Zarządzającym klastra na Bliskim Wschodzie

ALSTOM: Mama Sougoufar został mianowany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego klastra na Bliskim Wschodzie. Wcześniej był m.in. wiceprezesem ds. Systemów i Infrastruktury w Afryce, na Bliskim Wschodzie i Azji Środkowej.

Mama Sougoufar dołączył do Alstom przeszło 12 lat temu. Pracował na stanowiskach kierowniczych w Alstom Transport – w działach inżynierii taboru kolejowego.

W 2015 roku, po trzech latach pracy w Alstom Thermal Power na stanowisku wiceprezesa ds. Jakości, wrócił do Alstom Transport w regionie AMECA jako dyrektor ds. Inżynierii systemów i infrastruktury.

– Dzięki swojemu rozległemu ogólnoświatowemu doświadczeniu w zakresie inżynierii, innowacji i zarządzania Mama Sougoufar będzie nieocenionym wsparciem dla naszego zespołu w regionie AMECA, ponieważ rozszerzamy naszą obecność geograficzną i pozycję przemysłową w tym obszarze. Mama odegrał kluczową rolę w realizacji wielu znaczących projektów mobilności na Bliskim Wschodzie, w tym m.in. Dubai Metro Route 2020, Riyadh Metro. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tej współpracy, abyśmy mogli razem wspierać potrzeby regionu w zakresie innowacyjnej i zrównoważonej mobilności – mówi Müslüm YAKISAN, starszy wiceprezes regionu AMECA.

O wyzwaniach, które przed nim stoją, mówił sam Mama Sougoufara.

–  Jestem podekscytowany, mogąc przewodzić zespołowi Alstom na Bliskim Wschodzie w kierunku dalszego rozwoju i innowacji. Wciąż rozwijamy swoją obecność w regionie. Realizujemy w regionie GCC, Arabii Saudyjskiej, Izraelu i Turcji prestiżowe projekty. Jesteśmy dobrze przygotowani, by towarzyszyć naszym klientom w rozwoju transportu i mobilności – mówi dyrektor zarządzająca Alstom Middle East

Alstom od lat rozwija mobilność na Bliskim Wschodzie. Firma pracowała nad realizacją pierwszego w pełni zintegrowanego systemu tramwajowego w regionie i pierwszej na świecie linii w pełni wolnej od sieci trakcyjnej. Otwarta została ona w listopadzie 2014 r. Spółce zlecono konserwację tramwaju Dubai Tram. Konsorcjum pod kierownictwem Alstom jest odpowiedzialne za budowę autonomicznego metra. W Arabii Saudyjskiej Alstom, jako część konsorcjum FAST, dostarcza w pełni zintegrowany system metra dla linii 4, 5 i 6, który obejmuje 69 pociągów metra Rijad w Metropolis, system sygnalizacji Urbalis, stację odzyskiwania energii Hesop i tory.