global Wydarzenia

Alstom obsłuży podróżnych na lotnisku w Houston

Koncern przez 10 lat będzie świadczył usługi w zakresie eksploatacji i utrzymania systemu automatycznego transportu osób Skyway na lotnisku George Bush Intercontinental Airport.

Kontrakt otrzymany 23 kwietnia 2021 r. od Airport System w Houston w Teksasie opiewa 87 mln euro. Zgodnie z nim Alstom będzie odpowiedzialny za całodobową obsługę, dyspozyturę, a także utrzymanie taboru pojazdów Innovia, infrastruktury, systemu sygnalizacji oraz obiektów, w tym stacji i budynku obsługi technicznej. Jest to następstwem wcześniejszej dziesięcioletniej umowy na świadczenie usług zawartej z firmą Bombardier Transportation, która obecnie jest częścią koncernu Alstom.

Konsorcjum od wielu lat świadczy usługi w zakresie eksploatacji i utrzymania systemów tranzytowych, w tym kilkunastu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Oferta kompleksowych usług obejmuje również modernizację, części zamienne, naprawy, remonty, usługi cyfrowe i pomocnicze.

Prezes Alstom Americas Jérôme Wallut powiedział: 

–  Alstom ma przyjemność kontynuować i rozwijać długoterminową współpracę z systemem lotniskowym w Houston. Jesteśmy dumni, że nasz wiodący w branży system automatycznego transportu osób Innovia od 1999 roku bezpiecznie, wydajnie i niezawodnie przewozi podróżnych i pracowników pomiędzy terminalami na lotnisku George Bush Intercontinental Airport.  Nasz doświadczony zespół ds. świadczenia usług będzie nadal koncentrował się na utrzymaniu wysokiego poziomu wydajności systemu i wspieraniu lotniska w spełnianiu jego wymagań w zakresie rozwiązań mobilnościowych.

 

Alstom posiada 50-letnie doświadczenie w projektowaniu, budowaniu, obsłudze i utrzymaniu zautomatyzowanych systemów tranzytowych dla lotnisk i miast w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. W samych Stanach Zjednoczonych Alstom obsługuje takie systemy na lotniskach w: Atlancie, Chicago, Dallas/Fort Worth, Denver, Las Vegas, Nowym Jorku, Newark, Orlando, Phoenix, Pittsburghu, Sacramento, San Francisco, Seattle, Tampa i Houston. Ponadto. W ramach projektu LAX Integrated Express Solutions (LINXS), będzie obsługiwał i utrzymywał nowy zautomatyzowany system przemieszczania osób budowany na Międzynarodowym Lotnisku w Los Angeles.

Dodaj komentarz