Inwestycje Tabor

Alstom przejmuje francuską firmę Ibre

Alstom przejął francuską firmę Ibre, specjalizującą się w rozwoju, produkcji i dostawie tarcz hamulcowych z żeliwa lub stali dla szybkich, międzymiastowych, regionalnych i podmiejskich pociągów, tramwajów i metra. – To krok naprzód we wdrażaniu planu strategicznego AiM – mówią przedstawiciele firmy.

Fot. Alstom

Alstom i Ibre od dawna współpracują przy projektach realizowanych dla SNCF. Dzięki przejęciu Ibre, Alstom wzmocni swoje działania w zakresie produkcji kolejowych układów hamulcowych. Te są niezbędne dla ogólnej dynamicznej wydajności pociągów.

Firma Ibre, w zakładzie Sens w regionie Bourgogne Franche Comté, zatrudnia ok. 30 osób. W roku 2019 osiągnęła obrót w wysokości 10 mln euro. Ibre to firma o zasięgu międzynarodowym. Połowa sprzedaży dedykowana jest rynkowi francuskiemu, pozostały procent to klienci z Austrii, Australii, Belgii, Skandynawii, Anglii, Indii oraz z Niemiec.

– Przejęcie Ibre przez firmę Alstom to krok do rozwoju – zarówno przedsiębiorstwa, jak i pracowników-  mówi Jean-Baptiste Eyméoud, starszy wiceprezes Alstom France. – Jest zgodna ze strategią Alstom, polegającą na poszerzaniu know-how.

Kolejowe tarcze hamulcowe są jednym z kluczowych elementów układu hamulcowego. Przejęcie Ibre przez Alstom stanowi wyjątkową okazję do rozszerzenia oferty. Produkty Ibre będą oferowane jako oryginalne wyposażenie i jako część umów serwisowych.

Po zakończeniu transakcji, która miała miejsce 30 czerwca, firma, przemianowana na „Alstom Ibre”, stała się spółką zależną Alstom.

Dodaj komentarz