Aktualności global Wydarzenia

Alstom szkoli pracowników Kolei Azerbejdżańskich

Specjaliści ALSTOM prowadzą szkolenia dla kadry technicznej Kolei Azerbejdżańskich (ADY). Porozumienie dotyczące współpracy w tym zakresie oba przedsiębiorstwa podpisały w marcu br.

W szkoleniu organizowanym przez Alstom udział bierze 165 pracowników ADY (fot. ADY)
W szkoleniu organizowanym przez Alstom udział bierze 165 pracowników ADY (fot. ADY)

Celem szkoleń jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności operatorów maszyn i techników zatrudnionych w Kolejach Azerbejdżańskich. Do programu zakwalifikowano 165 pracowników ADY.

Szkolenie trwać będzie dwa miesiące – taki czas określono bowiem w kontrakcie sygnowanym przez ADY i Alstom Transport Azerbaijan LCC. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający zdobyte umiejętności.

Współpraca ADY i ALSTOM

To nie pierwsze wspólnie działania przewoźnika kolejowego w Azerbejdżanie i ALSTOM. W ramach rozwoju i poprawy komfortu pasażerów, ADY zamówiło u producenta taboru 40 nowoczesnych lokomotyw towarowych. Dodatkowo – 10 lokomotyw dedykowanych składom pasażerskim.

– Pomimo wszystkich trudności, spowodowanych pandemią COVID-19, zrealizowaliśmy w pełni dostawę 40 lokomotyw – mówił Kanat Alpisbajew, przedstawiciel Alstom w Azji Zachodniej i Środkowej. – Nowe lokomotywy usprawnią transport towarów w kraju i wpłyną na realizację celu jakim jest zwiększenie potencjału tranzytowego Transkaspijskiego Międzynarodowego Szlaku Transportowego.

 

40 nowych lokomotyw towarowych AC Az8A wyprodukowano w Kazachstanie. We Francji zaś powstało 10 dwusystemowych lokomotyw pasażerskich Az4A.

Aktualnie w Bilajari i Ganja oddano do użytku nowe zaplecze techniczne dla zakupionych pojazdów.

Dodaj komentarz