Raport z Polski Wydarzenia

Alstom zawarł umowę z Pomorską Koleją Metropolitarną

Alstom podpisał umowę z Pomorską Koleją Metropolitarną (PKM), wojewódzkim zarządcą infrastruktury kolejowej. W ramach kontraktu producent ma świadczyć usługi kompleksowego utrzymania 477 urządzeń sterowania ruchem kolejowym, które wyprodukował zakład Alstom ZWUS.

Przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) Gdańsk Jasień (Fot. Artur Andrzej - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44946379)
Przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) Gdańsk Jasień (Fot. Artur Andrzej – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44946379)

Umowa ta jest czwartą utrzymaniową z rzędu, jednocześnie stanowi kontynuację pomyślnej współpracy, którą Alstom i PKM podjęły w 2016 r.

– Cieszymy się z kontynuacji współpracy z Pomorską Koleją Metropolitarną, rozwijanej niezmiennie od 2016 roku. Usługi, które będziemy świadczyć, przełożą się na jeszcze większy zakres wsparcia w celu uzyskania wysokiej dostępności infrastruktury kolejowej. Dbałość o kompleksowy i regularny serwis zapewni stabilną pracę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, co z kolei przełoży się na poprawę bezpieczeństwa pasażerów i zwiększenie punktualności pociągów – mówi Adam Juretko, Dyrektor Zarządzający Alstom ZWUS Sp. z o.o.

Dwa lata kompleksowych usług dla PKM

Umowę podpisano na dwa lata – od 1 maja 2023 r. do 30 kwietnia 2025 r. Obejmuje one takie działania jak konserwacje, naprawy bieżące oraz okresowe przeglądy urządzeń sterowania ruchem kolejowym PKM, wyprodukowanych przez Alstom ZWUS.

– Usługi, które będziemy świadczyć, przełożą się na jeszcze większy zakres wsparcia w celu uzyskania wysokiej dostępności infrastruktury kolejowej. Dbałość o kompleksowy i regularny serwis zapewni stabilną pracę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, co z kolei przełoży się na poprawę bezpieczeństwa pasażerów i zwiększenie punktualności pociągów – dodaje Juretko.

 

Opieka utrzymaniowa dotyczy urządzeń systemu ERTMS/ETCS poziomu 2. Wszystkie 477 urządzeń są umieszczone na linii kolejowej nr 248 i nr 253 i obejmują 9 stacji pasażerskich. Ich łączna długość to ponad 18 km.

Dodaj komentarz