global Wydarzenia

Amtrak partnerem wyjątkowej wystawy o Harrym Potterze

Amerykański przewoźnik kolejowy – Amtrak, zachęca do wybrania się wspólnie z nim na pełną magii wystawę poświęconą znanemu bohaterowi książek. Harry Potter to z pewnością jedna z lepiej rozpoznawanych postaci literatury współczesnej.

Fot. Amtrak / ilustracyjne
Fot. Amtrak / ilustracyjne

Pasażerowie Amtrak mogą wybrać się w podróż kolejową do Filadelfii. Tam bowiem uruchomiono niedawno światową wystawę magicznego świata (ekspozycje wystawione zostały we Franklin Institute). Jak przyznał dyrektor generalny Imagine Exhibitions, Tom Zaller:

Amtrak jest oficjalnym partnerem podróży Harry Potter: Wystawa we Franklin Institute. Amtrak zapewni gościom wystawy wspaniały sposób na łatwe dotarcie do tego doświadczenia, w każdy dzień tygodnia.

 

Zaletą podróżowania z Amtrak jest możliwość przejazdu nawet większych grup pasażerów – w szczególności rodzin, dla których taka wystawa staje się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w trakcie letniego wypoczynku. Przedstawiciele przewoźnika podkreślają, że korzystne ceny biletów idą w parze z brakiem stresu związanego z podróżowaniem samochodem, drogą benzyną i koniecznością parkowania w obcym mieście. Z pewnością kolej daje pod tym kątem dużo więcej swobody i pozwala w pełni cieszyć się z podróży.

Dlaczego koleją?

Wycieczka koleją na wystawę już sama w sobie staje się dla młodszego pokolenia pasażerów ciekawą przygodą. Przy okazji jest także doskonałym nawiązaniem do słynnego już pociągu do Hogwartu. Jak powszechnie wiadomo, odjeżdżał on z peronu 9 i ¾. Amtrak nie podaje niestety, czy na jego trasach taką stację można znaleźć. Ale kto wie? Możliwe, że odrobina wyobraźni pomoże największym fanom w odnalezieniu tego magicznego przejścia!

Przewoźnik zachęca, by rezerwacji biletów na podróż do Filadelfii dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu podróżni mogą jeździć taniej, wybierając korzystne dla siebie oferty biletowe. Amtrak zachęca ponadto do wyboru podróży kolejowej ze względu na możliwość dotarcia niemal w samo centrum wydarzeń. Wystawa funkcjonuje w obrębie zaledwie kilometra od stacji kolejowej.

Amerykańska wystawa potrwa do 18 września tego roku. Z informacji udostępnionych przez organizatora podobny event zostanie niedługo uruchomiony w Europie, na terenie Wiednia.

Dodaj komentarz