global Inwestycje

Amtrak zmodernizuje linię kolejową Waszyngton – Nowy Jork

Amtrak zmodernizuje linię kolejową między Waszyngtonem a Nowym Jorkiem. To jedna z kilku inwestycji operatora kolejowego w USA, w ramach usprawnienia kolei.

Amtrak przygotowuje się do ważnych inwestycji torowych (fot. Amtrak)
Amtrak przygotowuje się do ważnych inwestycji torowych (fot. Amtrak)

Na inwestycje kolejowe w kraju Amtrak przeznaczył 130 mln dolarów. Z puli tej ponad 55 mln dolarów wykorzystanych zostanie latem 2022 r. Ponadto, przedsiębiorstwo zatrudniło do realizacji tych projektów już pół tysiąca nowych pracowników.

Modernizację infrastruktury kolejowej w kraju traktujemy priorytetowo – mówi Laura Mason, wiceprezes Amtrak. – Inwestycje kolejowe to ciągły proces. Dziękujemy więc naszym partnerom biznesowym za współpracę i elastyczność w realizacji tak ważnych dla nas projektów.

 

Inwestycje w transport szynowy w USA pozwolą zwiększyć jakość podróży koleją i skrócić czas przejazdu. Najtrudniejsze prace, które znacząco wpłyną na ruch pociągów, wykonawca zrealizuje nocą. W założeniach inwestycyjnych jest wymiana 40 zwrotnic w całym Nowym Jorku oraz północnych i południowych regionach. Inwestor zmodernizuje również do 40 mil toru w południowym regionie.

Ograniczenia cieplne

Przed zbliżającym się sezonem letnim i ekstremalnymi upałami, przedstawiciele Amtrak przestrzegają przed utrudnieniami w podróży. Wysokie temperatury mogą wpłynąć na infrastrukturę kolejową, powodując opóźnienia w kursowaniu pociągów.

Amtrak od pewnego czasu wprowadza tzw. ograniczenia cieplne. Maszyniści, w określone, ciepłe dni, redukują prędkość przejazdu. Ta określana jest na podstawie temperatury szyny, a nie otoczenia. Jak jednak zapewnia przedsiębiorstwo, ograniczenia wdrażane tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Dodaj komentarz