Publikacje Firm Wywiady

Andrzej Kowalczyk, MABO: Dostawa nie kończy współpracy [WYWIAD]

Andrzej Kowalczyk, prezes zarządu MABO Sp. z o.o., opowiedział o kierowaniu firmą, najważniejszych produktach i rozwiązaniach oraz kompleksowych działaniach proklienckich.

Andrzej Kowalczyk, prezes zarządu MABO Sp. z o.o.

Jakie to uczucie kierować „(..) innowacyjną firmą rodzinną o zasięgu globalnym (…)?

Rzeczywiście firma jest rodzinna i polska. W przyszłym roku obchodzimy 55-lecie nieprzerwanej działalności. Taki „wynik” to niezbyt jest niezbyt często osiągany wśród prywatnych firm w Polsce. Co do uczuć to przeważa poczucie odpowiedzialności za dziś a przede wszystkim za przyszłość, stąd dbałość o rozwój firmy i jej produktów.

Ostatnie miesiące to trudny okres dla gospodarki. Także dla Mabo. Ostatecznie jednak wyniki przemawiają za Wami. Co było ich fundamentem?

Załoga, załoga i raz jeszcze załoga. To dzięki pracownikom MABO ich postawie, zdyscyplinowaniu, zaangażowaniu przeszliśmy przez ten czas w dobrej kondycji. Tak jak wszędzie były różne momenty, ale było widać i czuć, że jesteśmy jednym zespołem, gramy do jednej bramki po to aby osiągnąć jak najlepszy „wynik” i przejść przez ten czas jak to sami nazywaliśmy „…jak najmniej poobijani.” – daliśmy radę z czego wszyscy jesteśmy zadowoleni. Przysłowie mówi: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, i po raz kolejny okazało się, że mądrość starszych ma w sobie bardzo dużo prawdy. Życie pozwoliło nam zweryfikować to przysłowie – zgadza się w 100%.

Przechodząc do spraw kolejowych. Pomimo tego, że katalog produktów Mabo jest rozległy wydaje się, że Waszym flagowym pozostaje TUN, czyli trakcyjne urządzenie naprężające. Proszę przypomnieć najważniejsze zalety tego rozwiązania?