Raport z Polski Wydarzenia

APS Energia S.A. z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

APS Energia S.A. została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Lider MŚP”. Przyznawana jest ona podmiotom gospodarczym, które w znaczący sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki oraz budują pozytywny wizerunek kraju na arenie międzynarodowej. Spółkę APS Energia do nagrody zgłosiła Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Gala zwieńczająca XVIII edycję Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP odbyła się 5 maja br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Dotyczyła ona edycji trwającej w 2020 r., opóźnionej w związku z pandemią COVID-19. Firmy były nominowane w 7 kategoriach: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna, Startup_PL, Badania+Rozwój, Nagroda Specjalna. 

Podczas uroczystości Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrody osobiście, a w imieniu spółki APS Energia, nagrodę w kategorii „Lider MŚP”, przyznaną za budowanie silnego przedsiębiorstwa odebrał Piotr Szewczyk, Prezes Zarządu:

– To dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie ponad 26 lat działalności Spółki – mówił przedstawiciel firmy. – Projektujemy i produkujemy systemy zasilania gwarantowanego dla energetyki, trakcji i transportu oraz innych gałęzi przemysłu. Obecnie rozwijamy produkcję magazynów energii i z troską podchodzimy do tematów związanych z ochroną środowiska. Najważniejsze jest dla nas dostarczanie na rynek innowacyjnych produktów, odpowiadających na aktualne potrzeby rynku. Dynamiczny rozwój firmy zarówno w Polsce, jak i na zagranicznych rynkach, potwierdza wysoką jakość naszej pracy. Dziękujemy Prezydentowi RP i całej Kapitule za przyznanie nam nagrody, a Izbie Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska za zgłoszenie nas do konkursu.

Wyróżnienia zostały wręczone podczas Kongresu 590. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest przez Głowę Państwa raz w roku. Jest ona cennym i prestiżowym wyróżnieniem dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców. 

Dodaj komentarz