Raport z Polski Wydarzenia

Atak nożownika na warszawskim dworcu

Na terenie dworca Warszawa Wschodnia pobił i ranił ostrym narzędziem obywatela Ukrainy. Obcokrajowiec trafił do szpitala. Napastnika zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w środę 18 stycznia na terenie poczekalni dworca Warszawa Wschodnia. Mężczyzna narodowości ukraińskiej został zaatakowany przez nieznanego sprawcy ostrym narzędziem. Po ataku sprawca uciekł w nieznanym kierunku. Ofiara wymagała natychmiastowej opieki medycznej. Z obrażeniami głowy Ukrainiec trafił do szpitala.

Funkcjonariusze SOK, którzy zostali wezwani na miejsce, otrzymali rysopis podejrzanego i rozpoczęli poszukiwania.

– Dwadzieścia minut od zgłoszenia mundurowi uzyskali informację od Centrum Bezpieczeństwa Dworców Kolejowych, że sprawca napaści przebywa na terenie holu kasowego dworca Warszawa Wschodnia – informują funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. – Pięć minut później przestępca był już w rękach funkcjonariuszy SOK. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec Warszawy. Podczas ujęcia zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

 

60-letni mężczyzna miał przy sobie składany nóź, którym prawdopodobnie zranił poszkodowanego. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Kolejowego Komisariatu Policji w Warszawie, którzy przejęli podejrzanego o dokonanie napaści na obywatela Ukrainy.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz