Targi

Berlińskie targi kolejowe InnoTrans przełożone!

Fot. InnoTrans

Berlińskie targi kolejowe InnoTrans przełożone. Decyzja organizatorów wydarzenia związana jest z obecną sytuacją na świecie – pandemią koronawirusa. W jakim czasie mogłyby się one odbyć?

Targi Innotrans odbyć się miały w dniach 22-25 września br. w CityCube w Berlinie. Jak co roku skupić miały kilkadziesiąt międzynarodowych firm transportowych z całego świata i kilka tysięcy gości.

We wtorek 21 kwietnia w berlińskim senacie podjęto decyzję o zakazie organizowania imprez masowych do 24 października. W zależności od rozwoju pandemii, termin ten może ulec zmianie. Organizatorzy targów InnoTrans o nowym terminie poinformują za ok. 2 tygodnie.

W trakcie tegorocznych targów zaprezentowane miały zostać m.in. zaawansowane koncepcje transportu o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń. Produkty wystawić chcieli przedstawiciele przedsiębiorstw i spółek z Chin, Łotwy, Japonii, Turcji, Włoch, Węgier, Dubaju, Rosji i Austrii.

Jeżeli targi dojdą do skutku, to w tym roku przodować będzie transport intermodalny i multimodalny. Wystawcy zaprezentują także innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. O znaczeniu nowych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem w transporcie kolejowym mówi Obama Yuko, kierownik Działu Stosunków Międzynarodowych japońskiego wystawcy Tokyo Metro.

– Tokyo Metro Co., Ltd. obsługuje dziewięć linii metra w sercu Tokio – podkreśla Yuko. – Dla operatora transportu publicznego, który każdego dnia przewozi ponad 7,58 mln pasażerów, ważne jest, by zapewnić im bezpieczeństwo najwyższego poziomu. Nieprzerwanie ulepszamy nasze systemy, dając jednocześnie naszym klientom coraz szerszy wachlarz usług.