Aktualności Personalia

Bezpieczeństwo w pobliżu torów. Prezes UTK spotkał się z Pierwsza Damą

Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z Ignacym Górą, Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego. Rozmowy dotyczyły akcji „Kolejowe ABC”, która jest skierowana do najmłodszych pasażerów kolei.

UTK prowadzi szkolenia i warsztaty przeznaczone dla pasażerów w różnym wieku. Autorski program Kolejowe ABC skierowany jest do przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Młodzi pasażerowie w ramach tej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej uczą się jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu torów.

Podczas spotkania Pierwsza Dama zwróciła również uwagę na działalność Urzędu w dziedzinie integracji osób z niepełnosprawnościami. Urząd Transportu Kolejowego został wyróżniony w 2016 roku pierwszym miejscem w Konkursie Lodołamacze za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Ponadto za świadome i skuteczne działania związane z zatrudnianiem pracowników z niepełnosprawnościami Urząd wyróżniono Medalem Przyjaciel Integracji.

Dodaj komentarz