Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Białostoczanie coraz częściej kupują bilety w automatach PIXEL-a!

Mieszkańcy Białegostoku od roku korzystają z najnowocześniej w Polsce taryfy za przejazdy komunikacją miejską – Smart Taryfy BKM od firmy PIXEL Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

To pierwsze tego typu rozwiązanie w kraju. Pasażer może podróżować pojazdami komunikacji miejskiej wielokrotnie w ciągu doby, a opłata zostanie pobrana z karty płatniczej po zsumowaniu wszystkich przejazdów i system sam wybierze dla pasażera najkorzystniejszą taryfę. Np w przypadku kilku / kilkunastu przejazdów – opłata nie przekroczy wartości biletu 24-godzinnego. Jedyne co musi zrobić pasażer, to zarejestrować wejście i wyjście z pojazdu komunikacji miejskiej, poprzez przyłożenie zbliżeniowej karty płatniczej, zegarka lub telefonu
z uruchomionymi płatnościami do czytnika zbliżeniowych kart w biletomacie.

PIXEL wyprodukował i zainstalował w pojazdach Białostockiej Komunikacji Miejskiej 255 mobilnych automatów biletowych oraz uruchomił bezgotówkowy system płatności wraz z rozliczeniem za przejazdy w modelu MTT (Mass Transit Transaction) / PaYG (Pay as You Go), dzięki czemu płatność za przejazd ma miejsce po zakończeniu doby rozliczeniowej, po analizie przez system wielu zmiennych – ilości wejść i wyjść z pojazdu, czasu podróży, różnych stref taryfowych.

Rozwiązanie jest atrakcyjną opcją dla podróżujących komunikacją miejską i na pewno zachęca do jeszcze częstszego korzystania z niej. Po pierwsze, przyłożenie karty i rejestracja przejazdu trwa chwilę i nie tamuje potoków pasażerów w pojeździe. Po drugie, potencjalne oszczędności finansowe dla pasażerów z podróżowania transportem miejskim w inteligentnej taryfie to kolejny, ważny argument.