global Pasażer Wydarzenia

Bilety na pociąg Kijów – Warszawa tylko online

Ukrzaliznytsia przeniosła sprzedaż biletów na najpopularniejszy pociąg Kijów – Warszawa do internetu. Ma to uniemożliwić działanie oszustom, jednocześnie usprawnić możliwość nabycia biletów pasażerom.

Ukrzaliznytsia zwiększyła wolumen przewozów międzynarodowych w stosunku do wskaźników sprzed inwazji aż 9-krotnie. Wpływ na to miało uruchomienie pięciu nowych połączeń do Europy. Najpopularniejszym z nich było połączenie KijówWarszawa.

Jak informuje przewoźnik, niestety wzrosła liczba przypadków oszustw, odsprzedaży biletów „z ręki” czy na portalach społecznościowych. Wykryto także przypadki fałszowania biletów.

– Aby tego uniknąć i dać pewność, że zakupiony bilet jest biletem ważnym, od 10 listopada przenieśliśmy sprzedaż do kanałów internetowych – informuje Ukrzaliznytsia. – Bilety można nabyć w aplikacji mobilnej UZ.

 

Jednocześnie bilety zostały wycofane z kas stacjonarnych.

– Od teraz nie musimy stać w kolejkach i „polować” na bilety na pociągi międzynarodowe – dodają przedstawiciele Ukrzaliznytsia.

 

Dla zamówień grupowych UZ utworzyła specjalny kanał online. Oficjalne delegacje, wnioski instytucji dyplomatycznych i państwowych rozpatrywane i obsługiwane będą w kasach dedykowanych.

Bilety na trasę warszawską zakupione online można zwrócić wyłącznie w formie reklamacji w kasie dworca. Pozwala to zatrzymać masowy zakup biletów online przez zaprogramowane „boty”. Bilety na mniej oblegane kierunki do Polski (KijówChełm) zwrócić można przez Internet.

Jednorazowo na pociąg KijówWarszawa nabyć można 4 bilety.

Dodaj komentarz