global Tabor

Bombardier przedłużył o 3 lata umowę serwisową z Arriva CrossCountry

Bombardier Transportation, globalny dostawca rozwiązań w zakresie mobilności, podpisał z brytyjską spółką Arriva CrossCountry kontrakt przedłużający o trzy lata umowę serwisową. Firma będzie utrzymywać flotę Voyager i Super Voyager do 2023 roku. Kontrakt obejmuje prawo do wydłużenia świadczeń o rok.

Fot. materiały prasowe

Zgodnie z treścią umowy, Bombardier będzie kontynuował konserwację, remonty, obsługę i czyszczenie floty 34 Voyagerów klasy 220 i 24 Super Voyagers klasy 221, należących do Beacon Rail w składzie Bombardier’s Central Rivers w Staffordshire i na stacjach w całej sieci CrossCountry, która rozciąga się od Aberdeen w Szkocji do Penzance w Kornwalii w Wielkiej Brytanii.

Wartość nowego kontraktu to 248 mln funtów (równowartość 273 mln euro).

– Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie dotyczące utrzymania floty Voyager i Super Voyager dla Arriva CrossCountry – powiedział Matt Byrne, prezes Bombardier Transportation w Wielkiej Brytanii. – To przedłużenie kontraktu jest odzwierciedleniem naszych doskonałych relacji z Arrivą oraz ciężkiej pracy i profesjonalizmu naszego zespołu Central Rivers, który codziennie dostarcza usługi dla niezwykle ważnej brytyjskiej sieci CrossCountry.

 

Do przedłużenia umowy odniósł się także Tom Joyner, dyrektor zarządzający Arriva CrossCountry.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuacji współpracy z firmą Bombardier w celu utrzymania naszej floty Voyager i Super Voyager – mówił. – Voyagers są kluczową częścią naszej floty. Jako preferowany operator dalekobieżny, mamy do odegrania kluczową rolę w umacnianiu połączeń między naszymi miastami i cieszymy się na bliską współpracę ze spółką Bombardier.

 

Zgodnie z umową konserwacja, remonty i czyszczenie floty klasy 220 i 221 będą odbywać się w zajezdni Central Rivers, a konserwacja podzespołów będzie miała miejsce w Bombardier Crewe.

Dodaj komentarz