Tramwaje

Bratysława ogłosiła przetarg na 10 dwukierunkowych tramwajów

Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego w Bratysławie (DPB) ogłosiło przetarg na dostawę 10 dwukierunkowych tramwajów. Wcześniej operator rozpisał przetarg na dostawę do 30 tramwajów jednokierunkowych, w większej części niskopodłogowych.

Fot. DPB

Do stolicy Słowacji trafią 32,5-metrowe tramwaje jednokierunkowe o szerokości 2400 mm. Wewnątrz znajdzie się miejsce dla min. 240 pasażerów, w tym 60 na miejscach siedzących. Pojazdy będą częściowo niskopodłogowe (85 proc.), wyposażone w klimatyzację i dynamiczną informację pasażerską.

Operator komunikacji miejskej w Bratysławie chce zamówić także 10 pojazdów dwukierunkowych, które będą mogły obsługiwać wszystkie linie w sieci. Jednocześnie pozwolą znacznie ograniczyć potrzebę alternatywnego transportu autobusowego podczas przebudowy i modernizacji linii tramwajowych.

Dwukierunkowe tramwaje przewiozą jednorazowo min. 230 osób. Długość pojazdów będzie podobna do jednokierunkowych – 32,5 metra. Wyposażone zostaną w system kamer, nowoczesną klimatyzację oraz łącze WiFi.

Szacunkowy koszt zamówienia to 29,9 mnl euro netto.

Dodaj komentarz