Tramwaje

Brutalne pobicie w tramwaju. Ofiarą kontroler biletów

Kontroler biletów został brutalnie pobity w jednym z krakowskich tramwajów. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jedną z pasażerek. Nagranie trafiło już do policjantów, którzy prowadzą śledztwo w sprawie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Fot. ilustracyjne / Fot. ilustracyjne / Autorstwa Mach240390 - Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117629000
Fot. ilustracyjne / Fot. ilustracyjne / Autorstwa Mach240390 – Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117629000

Do pobicia doszło w poniedziałek 7 listopada, w godzinach wieczornych. Kontroler biletów, w trakcie wykonywania czynności służbowych w tramwaju linii nr 73, podszedł do grupy pasażerów pochodzenia romskiego. Kontrola biletów wykazała, że podróżowali „na gapę”.

W trakcie wymiany zdań doszło do kłótni. Mężczyźni zaatakowali kontrolera, używając pięści i metalowej kuli ortopedycznej.

– Nasz pracownik doznał poważnego urazu głowy -informuje Piotr Wieczorek, rzecznik spółki Rewizor. – To już trzeci przypadek napaści na kontrolera w ostatnim miesiącu.

 

Poszkodowany trafił do Szpitala Wojskowego przy ul. Wrocławskiej.

Moment ataku nagrała jedna z pasażerek. Policjanci zabezpieczyli już film. Będzie on dowodem w sprawie.

Dodaj komentarz