Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Po kolizji wjechał w torowisko. Policja poszukuje kierowcy [FILM]

Rozpędzony samochód jednej z popularnych firm świadczących usługi transportowe wjechał w torowisko tramwajowe we Wrocławiu. Wcześniej zderzył się z autobusem miejskiego przewoźnika.

Kadr z filmu
Kadr z filmu

Do zdarzenia doszło 10 czerwca, krótko przed godz. 4.00, na skrzyżowaniu ul. Traugutta i Podwale we Wrocławiu. Czerwony Fiat Tipo, jadąc z nadmierną prędkością, uderzył w skręcający autobus MPK Wrocław.

W wyniku zderzenia samochód osobowy wjechał w torowisko tramwajowe, zatrzymując się kawałek dalej. Zarówno kierowca, jak i pasażer oddalili się z miejsca zdarzenia.

Pasażer w stanie wskazującym na spożycie znacznej ilości alkoholu, w międzyczasie groził ostrym narzędziem osobom, które go zatrzymały – relacjonuje Krzysztof Balawejder, Prezes Zarządu MPK Wrocław.

 

Lekko ranny został kierowca autobusu MPK. Jak zadeklarował Prezes Spółki, zrobi wszystko, by ustalić sprawców zdarzenia, co obiecał kierowcy busa.

– Poprosiłem Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinspektora Dariusza Wesołowskiego o zwrócenie na tą sprawę szczególnej uwagi – dodał Balawejder.

 

W mediach społecznościowych przedstawiciel MPK Wrocław opublikował film z całego zdarzenia.

– Nie trzeba wielkiej wyobraźni by uświadomić sobie jak tragiczny byłby finał gdyby auto nie zatrzymało się na torowisku ale na przystanku – zakończył Prezes MPK Wrocław.

 

Wrocławska policja poszukuje świadków zdarzenia i osób, jadących czerwonym Fiatem.

Dodaj komentarz