Inwestycje

Budimex S.A. zmodernizuje stację Warszawa Zachodnia

Firma Budimex S.A. zmodernizuje stację Warszawa Zachodnia. Wykonawca, wybrany przez PKP Polskie Linie Kolejowe, przeprowadzi prace warte ponad 1,9 mld zł. Inwestycja współfinansowana jest ze środków POIiŚ.

Inwestycje publiczne są najlepszą receptą na gospodarcze spowolnienie. Wielka przebudowa stacji Warszawa Zachodnia zapewni setki miejsc pracy. Po modernizacji Warszawa Zachodnia stanie się hubem komunikacyjnym dla stolicy z prawdziwego zdarzenia łączącym transport kolejowy z autobusowym i komunikacją publiczną – powiedział wiceminister Andrzej Bittel.

 

Podpisanie Umowy z wykonawcą planowane jest w lipcu br. Do tego czasu Urząd Zamówień Publicznych przeprowadzi wymaganą procedurę i pozyskane zostaną niezbędne do rozpoczęcia robót dokumenty. Miesiąc po podpisaniu umowy rozpoczną się pierwsze prace na stacji.

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia rozpoczyna przebudowę linii średnicowej. To Inwestycja, która zapewni w Warszawie na linii średnicowej wygodniejsze i sprawniejsze podróże. Warszawa Zachodnia będzie dostosowana do rosnących potrzeb pasażerów i zwiększy rolę kolei w systemie komunikacji stolicy, aglomeracji i kraju – powiedział Ireneusz Merchel prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.