Raport z Polski

Budimex wspiera Fundację Grupy PKP w walce z koronawirusem

Firma Budimex S.A. przekazała darowiznę Fundacji Grupy PKP na rzecz walki z COVID-19. Jednym z kluczowych działań, które wspólnie prowadzimy jest zabezpieczanie pracowników na budowach kolejowych poprzez wyposażenie ich w środki ochrony osobistej.

Pandemia koronawirusa nie wstrzymała inwestycji realizowanych na liniach kolejowych w Polsce. Modernizacje, na zlecenie narodowego zarządcy infrastruktury kolejowej, prowadzi firma Budimex. Prace realizowane są m.in. na liniach kolejowych E-30, na odcinku Trzebinia – Krzeszowice, na linii nr 7 – Otwock – Nałęczów oraz linii nr 139 – Czechowice-Dziedzice.

– Jesteśmy zaangażowani w pomoc w walce z COVID-19 na wielu obszarach. Budimex zawsze był i jest firmą zaangażowaną, która przykłada dużą wagę do  społecznej odpowiedzialności. – mówi Cezary Mączka – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimex SA.

 

W trakcie pandemii zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze. Dlatego Fundacja Grupy PKP przekazała na rzecz osób zaangażowanych w realizację prac maseczki ochronne. Działanie to przyczynie się do minimalizowania zachorowania oraz wpłynie na  płynne realizowanie inwestycji kolejowych, w czasie gdy tak istotne jest utrzymanie miejsc pracy.

– Pomagamy rzeczowo i finansowo szpitalom. Angażujemy się w wiele akcji, które mają wspierać ochronę zdrowia naszych pracowników i partnerów. Współpraca z pracownikami kolei wpisuje się w te działania. Każda pomoc idąca w stronę kolejarzy i naszych pracowników na kontraktach kolejowych służy prowadzeniu inwestycji, a co za tym idzie, rozwojowi tej kluczowej branży naszego transportu – dodaje.

 

Fundacja Grupy PKP od momentu rozpoczęcia się epidemii w Polsce realizuje liczne projekty na rzecz walki z COVID-19. Między innymi przekazaliśmy sprzęt diagnostyczny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie oraz maseczki ochronne, wolontariuszom, seniorom i kolejarzom ze spółek z Grupy PKP. Pomagamy w zakupach pozostającym na kwarantannie domowej i wyposażamy najuboższe dzieci w komputery, żeby mogły sprawnie brać udział w zajęciach on-line.

Dodaj komentarz