Raport z Polski

Bydgoski MODUS wspiera kolejarzy. Przekazał pierwsze tysiąc maseczek

 

Przedsiębiorstwo odzieżowe MODUS z Bydgoszczy, znane na rynku z produkcji mundurów m.in. dla kolei, produkuje i bezpłatnie przekazuje kolejarzom maseczki. Pierwsze 1000 sztuk trafi do PKP Cargo, Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu, Fundacji Grupy PKP i PKP SKM w Trójmieście.

maseczki zostaną przekazane całkowicie bezpłatnie i maja posłużyć kolejarzom, którzy pozostają na służbie i są narażeni na potencjalny kontakt z wirusem. Prezes Firmy MODUS Marek Ulewicz, zadeklarował, że w miarę możliwości produkcyjnych, udostępni maseczki kolejnym podmiotom kolejowym, które się do niego zgłoszą. Wcześniej maseczki trafiły również do Wojewódzkiego Sztabu Antykryzysowego, Wojsk Obrony Terytorialnej i szpitali w Bydgoszczy.

Pandemia COVID-19 jest sytuacją wyjątkową, która nie miała miejsca w takim wymiarze od stu lat. Dlatego uważam, że pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu, właśnie teraz może nabrać konkretnego wymiaru. Jesteśmy firmą nowoczesną i elastyczną, dlatego wdrożenie produkcji maseczek nie zajęło nam wiele czasu. Chcemy je udostępnić tym, którzy nie mogą pracować zdalnie i muszą wykonywać swoją służbę-kolejarzom. Będziemy w miarę możliwości produkcyjnych udostępniać maseczki, dlatego zapraszam do kontaktu z Modusem. Zachęcam również inne podmioty, do podobnych inicjatyw. Musimy być solidarni i się wspomagać, a nie wykorzystywać kryzysową sytuację – powiedział Raportowi Kolejowemu Marek Ulewicz – prezes Firmy Modus.