Raport z Polski

Chełmek. Policjanci zatrzymali złodziei infrastruktury kolejowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali trzech złodziei infrastruktury kolejowej i odzyskali skradzione elementy metalowe do mocowania szyn. Sprawcy kradzieży wpadli, ponieważ elementami podkładek przeładowali samochód.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 maja. Uwagę policjantów patrolujących rejon ulicy Krakowskiej w Chełmku, przykuł samochód marki Opel Corsa z wyraźnie przeładowanym bagażnikiem. Pojazd, został zatrzymany do kontroli drogowej.

W trakcie kontroli bagażnika okazał się, że wewnątrz znajduje się 66 sztuk metalowych, żebrowanych podkładek kolejowych. Policjanci szybko ustalili, że elementy te pochodzą z remontowanej trakcji kolejowej.

Elementy torowiska zostały zabezpieczone, a następnie przekazane funkcjonariuszom Służby Ochrony Kolei, natomiast kierowca opla trafił do komisariatu Policji w Chełmku.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna kradzieży dokonał wraz z dwoma znajomymi, również mieszkającymi w powiecie chrzanowskim. Aktualnie policjanci ustalają czy zatrzymani mężczyźni maja związek z innymi podobnymi kradzieżami.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

Dodaj komentarz