Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Co dalej z maseczkami w publicznym transporcie zbiorowym? Od 15 maja…

Czy od 15 maja zmienią się zasady dot. zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej? Co dalej z maseczkami w pociągach i w pojazdach transportu zbiorowego? Mimo że ostatnie dni dały znaczny spadek liczby zakażeń koronawirusa w Polsce, nie wszystkie obostrzenia mogą być poluzowane.

Istotną rolę w luzowaniu obostrzeń będą grać sami Polacy – to właśnie od naszego odpowiedzialnego zachowania i coraz większej liczby osób zaszczepionych, zależeć będzie najbliższa przyszłość związana z obostrzeniami. 

Jeżeli trend spadkowy będzie utrzymywał się również w nadchodzących dniach, możliwe będzie luzowanie kolejnych obostrzeń – podkreślili przedstawiciele rządu na ostatniej konferencji prasowej.

 

 

Luzowanie obostrzeń to m.in. możliwość zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu. Nadal jednak maseczki obowiązywać będą w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w: pociągach, metrze, tramwajach i autobusach.

Jak przedstawia się harmonogram na maj?

Od 1 maja rząd zezwolił na ponowne otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, umożliwił uprawianie sportu na terenie obiektów otwartych (limit 50 osób) oraz w krytych, przy założeniu 50 proc. obłożenia obiektu oraz realizowania zajęć sportowych w grupach zorganizowanych.

Czytaj dalej >