Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

CPK dofinansuje modernizację linii kolejowej przez Mrągowo i Mikołajki

Linia kolejowa nr 223 biegnąca przez Mrągowo i Mikołajki, przejdzie modernizację. W środę 27 stycznia podpisano porozumienie w tej sprawie. Odcinek wpisuje się w plany budowy tzw. szprychy nr 3 w ramach projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego. CPK dofinansuje inwestycje kwotą do 20 mln zł. Pozostałą część zabezpieczy samorząd województwa oraz władze Mrągowa, Biskupca i Orzysza.  Łączny koszt całej inwestycji ma wynieść ok. 400 mln zł.

Fot. Paweł Marynowski / Wikimedia Commons

Porozumienie dot. inwestycji podpisano dziś w Ministerstwie Infrastruktury. CPK dofinansuje prace przygotowawcze dla modernizacji linii kolejowej z Orzysza przez Mikołajki, Mrągowo, Biskupiec do Czerwonki. Inwestycja została zakwalifikowana do drugiego etapu naboru w ramach Programu Kolej Plus i będzie stanowić inwestycję komplementarną Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Linia kolejowa nr 223 zamknięta została ponad 10 lat temu. Z jej modernizacji skorzystają więc nie tylko mieszkańcy, ale także turyści.

Mazury to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku Polaków. Ale modernizacja tej linii to także świetna wiadomość dla mieszkańców. Przygotowując inwestycje CPK dbamy o to, aby skorzystali na nich zarówno mieszkańcy, jak też ci, którzy traktują Mazury jako miejsce wypoczynku. Dlatego zdecydowaliśmy się dofinansować tę inwestycję kwotą 20 mln zł. Dzięki temu działaniu zwiększamy dostępność transportową kolejnych miast, w tym Mrągowa i Mikołajek, które znowu zostaną włączone do sieci kolejowej – powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.