Przetargi Wydarzenia

CPK otworzyło oferty w przetargu na audyt “w obszarze kadrowym”

Spółka Centralny Port Komunikacyjny otworzyła oferty w przetargu na „Audyt dotychczasowej działalności Spółki CPK w obszarze kadrowym…”. Wpłynęły dwie oferty.

Przetargi na audyty w spółce CPK dotyczą m.in. weryfikacji i oceny harmonogramów dla kluczowych inwestycji lotniskowych i kolejowych, a także wynagrodzeń, zatrudnienia i Programu Społeczno-Gospodarczego.

W poniedziałek 19 lutego otworzono oferty w pierwszym postępowaniu dotyczącym zatrudnienia. Swoje propozycje złożyły dwa przedsiębiorstwa: krakowskie Nova Praxis sp. z o.o. oraz warszawskie Neumann Executive Sp. z o.o.

Pierwszy oferent zaproponował za swoje usługi kwotę 460 020,00 zł, drugi – 243 540,00 zł.

Marcin Horała: CPK potrzebuje światowych ekspertów [WYWIAD]

Otwarcie ofert w przetargu na audyt w CPK skomentował na portalu X Marcin Horała, były pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Genialne. Zapłaćmy pół miliona, żeby się dowiedzieć czy nie płaciliśmy zbyt dużo – pisze Horała.

 

Do tematu płac w CPK odniosła się także Paulina Matysiak, Posłanka na Sejm RP.

– W przestrzeni publicznej krąży wiele informacji na temat zarobków w CPK. Media w swoich publikacjach przedstawiają różne wyliczenia średniej wysokości zarobków w spółce. Warto trzymać się faktów i danych, dlatego też poprosiłam w interpelacji o szczegółowe wyliczenia Ministerstwo Finansów i Polityki Regionalnej – pisze.

 

Zgłoszone do przetargu oferty przejdą proces weryfikacji.

Dodaj komentarz